• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Sheffield United - Liverpool FC 0-2 w meczu 26. kolejki Premier League

Broniący mistrzowskiego tytułu Liverpool FC wygrał na wyjeździe z Sheffield United 2-0 w spotkaniu 26. kolejki Premier League. Po raz pierwszy w karierze w meczowej kadrze "The Reds" znalazł się Jakub Ojrzyński.

K. Bryan 65' (samob.)

Mistrz kontra ostatnia drużyna tabeli. Faworyt tego spotkania był tylko jeden. I nie zawiódł, choć do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Liverpool przystąpił do tego spotkania z zamiarem przerwania czterech ligowych porażek z rzędu. Prowadzenie mógł objąć jeszcze przed upływem kwadransa, ale w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza gospodarzy strzelił Roberto Firmino.

Po półgodzinie gry świetną okazję do otwarcia wyniku miał Mohamed Salah, tyle że i jego uderzenie wybronił Aaron Ramsdale. Chwilę potem piłka znalazła się w bramce "The Reds", ale arbiter nie uznał gola, odgwizdując pozycję spaloną Olivera MCBurniego.

Trzy minuty po zmianie stron zrobiło się 0-1. Do pechowo odbitej piłki przez jednego z defensorów gospodarzy dopadł Curtis Jones i płaskim uderzeniem umieścił ją tuż przy słupku. Sędzia sprawdził jeszcze na monitorze, czy wcześniej futbolówka nie wyszła poza linie końcową, a następnie wskazał na środek boiska.

W 54. minucie bramka Sadio Mane nie została uznana z powodu ofsajdu, ale 10 minut później w roli głównej wystąpił Roberto Firmino. Wpadł w pole karne rywala i mimo asysty czterech defensorów zdołał oddać strzał. Piłkę odbił jeszcze nogą Keana Bryan i to jemu przypisano samobójcze trafienie.

Po raz pierwszy w karierze w meczowej kadrze seniorów Liverpoolu znalazł się Jakub Ojrzyński. Polski bramkarz 19 lutego obchodził 18. urodziny. Spotkanie z Sheffield Utd obejrzał z ławki rezerwowych. Podstawowy golkiper mistrzów Anglii, Alisson Becker, nie gra z powodu żałoby po śmierci ojca. Między słupkami stał tym razem Adrian.

Sheffield United - Liverpool 0-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Jones (48.), 0-2 Bryan (64. samobójcza)

Trent Alexander-Arnold
65′ (samob.) Kean Bryan
Nathaniel Phillips
56′ Phil Jagielka
Ozan Muhammed Kabak
George Baldock
Andrew Robertson
John David Lundstram
Alcantara Thiago76′
80′ John Fleck
Curtis Jones  48′ 80′
Enda Stevens
Georginio Wijnaldum
Oliver Norwood
Mohamed Salah
56′ David McGoldrick