• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (48 pkt.)

Sheffield United FC - Southampton FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

6 marca na Bramall Lane odbyło się spotkanie 27. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Southampton FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Southampton FC 2-0.

C. Adams 49'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 14. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Sheffield United (”Szable”) wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Daniel Ings został zastąpiony przez Che Adamsa.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Ethan Ampadu z Sheffield United.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC (”Święci”) w 32. minucie spotkania, gdy James Ward-Prowse zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Jaydenowi Boglemu, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Southampton FC.

Trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Oliver McBurnie, a murawę opuścił Oliver Norwood.

Jedenastka ”Szabl” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Che Adams. Przy zdobyciu bramki asystował Stuart Armstrong.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Święci: Nathanowi Telli w 59. i Stuartowi Armstrongowi w 71. minucie. Kibice Southampton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nathana Redmonda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nathan Tella. W 88. minucie w drużynie ”Świętych” doszło do zmiany. Moussa Djenepo wszedł za Takumiego Minaminę.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani John Fleck, Oliver McBurnie z ”Szabl” i Jannik Vestergaard z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Jan Bednarek
31′ Ethan Ampadu
Jannik Vestergaard90′
36′ Jayden Bogle
Ryan Bertrand
John Lundstram
Stuart Armstrong71′
90′ John Fleck
Ibrahima Diallo
Enda Stevens
Takumi Minamino88′
46′ Oliver Norwood
James Ward-Prowse  32′ (k.)
68′ Rhian Brewster
Daniel Ings13′
58′ David McGoldrick
Alexandre Jankewitz
46′ 90′ Oliver McBurnie
Nathan Redmond77′
58′ Lys Mousset
Che Adams13′  49′
68′ Billy Sharp
Dan Nlundulu

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.