• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Sheffield United FC - Chelsea Londyn 1-2 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka Premier League

7 lutego na Bramall Lane odbył się pojedynek 23. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Chelsea FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 2-1.

Jorginho 58'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Sheffield United (”Szable”) przebywa na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 75 starć jedenastka Chelsea FC wygrała 33 razy i zanotowała 26 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Chris Basham z Sheffield United.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 43. minucie spotkania, gdy Mason Mount strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Timo Werner.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Blues”.

W 55. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chelsea FC Antonio Ruediger.

Szybko po stracie bramki jedenastka ”The Blues” ponownie objęła prowadzenie. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Jorginho.

W 62. minucie Olivier Giroud został zmieniony przez Calluma Hudsona-Odoiego. W tej samej minucie w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Marcos Alonso wszedł za Bena Chilwella. Trener Sheffield United postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Olivera Burke'a i na pole gry wprowadził napastnika Davida McGoldricka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie Kean Bryan został zmieniony przez Billya Sharpa, a za Olivera Norwooda wszedł na boisko Rhian Brewster, co miało wzmocnić drużynę ”Szabl”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Wernera na N'Gola Kantégo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Edouard Mendy
17′ Chris Basham
Cesar Azpilicueta
68′ Kean Bryan
Timo Werner75′
86′ Oliver Norwood
Ben Chilwell62′
62′ Oliver Burke
Emerson Palmieri dos Santos
86′ Rhian Brewster
Kurt Happy Zouma
62′ David McGoldrick
Billy Gilmour
68′ Billy Sharp
N'Golo Kanté75′

Hakim Ziyech

Tamy Abraham

Callum Hudson-Odoi62′

Jedenastka ”The Blues” była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Szablom” przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.