• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Sheffield United FC - Burnley FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 38. kolejka Premier League

23 maja na Bramall Lane odbył się mecz 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Burnley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sheffield United 1-0. Na stadionie stawiło się 5 096 widzów.

D. McGoldrick 24'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 20. i 17. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków drużyna Sheffield United (”Szable”) wygrała 25 razy i zanotowała 21 porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartką został ukarany George Baldock, piłkarz Sheffield United.

Trzeba było trochę poczekać, aby David McGoldrick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield United, strzelając gola w 24. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Enda Stevens.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Johnowi Fleckowi z jedenastki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sheffield United.

Drugą połowę jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Josha Brownhilla wszedł Matěj Vydra. W 65. minucie kartkę dostał Chris Basham, piłkarz gospodarzy.

Trener ”The Clarets” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaya Rodrigueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dwight McNeil. Niedługo później trener Sheffield United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Rhian Brewster, a murawę opuścił Daniel Jebbison. W 83. minucie Ben Osborn zastąpił Phil Jagielkę.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Jimmy Dunne z Burnley FC. W 89. minucie w drużynie ”The Clarets” doszło do zmiany. Ashley Barnes wszedł za Johanna Berga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Will Norris
65′ Chris Basham
Matthew Lowton
Jack Robinson
James Tarkowski
John Egan
Jimmy Dunne88′
21′ George Baldock
Charlie Taylor
Oliver Norwood
Johann Berg Guðmunds­son89′
 24′ David McGoldrick
Ashley Westwood
83′ Ben Osborn
Jack Cork
38′ John Fleck
Dwight McNeil70′
Enda Stevens
Josh Brownhill46′
79′ Daniel Jebbison
Richard Nartey
83′ Phil Jagielka
Jay Rodriguez70′
79′ Rhian Brewster
Matěj Vydra46′
Will Osula

Jedenastka Burnley FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna ”Szabl” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast ”The Clarets” przyznał jedną.

Zespół Sheffield United w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.