• 6 .Wolverhampton Wanderers (52 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (51 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (50 pkt.)

Sheffield United FC - Arsenal Londyn 1-2 w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Arsenal wystąpi w półfinale FA Cup. Podopieczni Mikela Artety spełnili plan minimum i pokonali Sheffield 2-1. Ostatnia bramka w spotkaniu padła podczas doliczonego czasu gry.

W pierwszym ćwierćfinale Pucharu Anglii Manchester United zdołał pokonać Norwich City 2-1, choć na rozstrzygnięcie meczu musieliśmy poczekać do dogrywki. Piłkarze Arsenalu również zapewnili swoim kibicom dużo emocji, jednak udało im się wygrać w regulaminowym czasie gry.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 8. minucie John Lundstram wpakował piłkę do siatki po podaniu z rzutu rożnego. Radość zawodników z północnej części Anglii została jednak przerwana przez sędziego. Arbiter dopatrzył się spalonego.

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Chris Basham sfaulował Alexandra Lacazette’a, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do wykonania karnego podszedł Nicolas Pepe i pewnym uderzeniem zamienił stały fragment gry na gola.

Damián Emiliano Martínez
62′ George Baldock
. David Luiz54′
75′ Chris Basham
Sead Kolaszinać
John Egan
Shkodran Mustafi
75′ Jack Robinson
Kieran Tierney
Enda Stevens
Bukayo Saka
31′ John Fleck
Ainsley Maitland-Niles
35′ John Lundstram
Joseph Willock67′
Oliver Norwood
Granit Xhaka
Oliver McBurnie
Nicolas Pépé  25′ (k.) 90′
 87′ David McGoldrick
Alexandre Lacazette67′
Simon Moore
Matt Macey
62′ Kieron Freeman
Héctor Bellerín
Phil Jagielka
Rob Holding54′
35′ Sander Berge
Pierre-Emerick Aubameyang
75′ Billy Sharp
Reiss Nelson
Richairo Zivkovic
Edward Nketiah67′

Iworyjski piłkarz był również bliski zdobycia kolejnego gola kilka minut później. Pepe otrzymał podanie z bocznej strefy boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który sparował Dean Henderson.

Dowiedz się więcej na temat: fa cup | Arsenal Londyn | Sheffield United