• 5 .Liverpool FC (60 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (56 pkt.)

Sheffield United FC - Arsenal Londyn 0-3 (0-1). Liga angielska - 31. kolejka Premier League

W starciu 31. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 11 kwietnia, drużyna Sheffield United przegrała z Arsenal FC 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Bramall Lane.

Martinelli 71'

Zespół Sheffield United (”Szable”) przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 97 pojedynków drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrała 39 razy i zanotowała 35 porażek oraz 23 remisy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanonierów” w 33. minucie spotkania, gdy Alexandre Lacazette strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Dani Ceballos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Kanonierów”.

Kibice Sheffield United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rhiana Brewstera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Oliver Burke. W 64. minucie David McGoldrick został zastąpiony przez Olivera McBurniego.

Chwilę później trener ”Kanonierów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Willian, a murawę opuścił Bukayo Saka.

Jedenastka Sheffield United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Martinelli.

W 80. minucie kartkę dostał Pablo Marí, zawodnik gości. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w drużynie ”Szabl” za Olivera McBurniego wszedł Lys Mousset, a w zespole Arsenal FC Martinelli zmienił Mohameda Elnenego.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alexandre Lacazette z ”Kanonierów”. Asystę przy bramce zanotował Thomas Partey.

W samej końcówce pojedynku w drużynie Arsenal FC doszło do zmiany. Edward Nketiah wszedł za Alexandre'a Lacazette'a. W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Ethanowi Ampadu z ”Szabl”. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Bernd Leno
90′ Ethan Ampadu
Daniel Ceballos Fernández
64′ Oliver Burke
Bukayo Saka69′
64′ David McGoldrick
Mohamed Naser Elsayed Elneny83′
64′ Rhian Brewster
Reiss Nelson
64′ 83′ Oliver McBurnie
Edward Nketiah89′
83′ Lys Mousset
. Willian69′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.