• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)
  • 7 .Brighton & Hove Albion FC (19 pkt.)
  • 8 .Leicester City (19 pkt.)

Sheffield United - Brighton&Hove FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

24 kwietnia na Bramall Lane odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Brighton&Hove FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield United 1-0.

D. McGoldrick 19'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 16. drużyna Premier League.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sheffield United (”Szable”) wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sheffield United w 19. minucie spotkania, gdy David McGoldrick zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davidowi McGoldrickowi z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sheffield United.

W 65. minucie Rhian Brewster został zmieniony przez Olivera Burke'a. A trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aarona Connolly'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jakub Moder.

W 67. minucie Pascal Groß został zmieniony przez Alirezę Jahana, a za Leandra Trossarda wszedł na boisko Jose Izquierdo, co miało wzmocnić jedenastkę Brighton&Hove FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Osborna na Johna Lundstrama. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Szable: George'owi Baldockowi w 77. i Endzie Stevensowi w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Robert Lynch Sánchez
77′ George Baldock
Yves Bissouma
88′ Enda Stevens
Jakub Piotr Moder67′
81′ Ben Osborn
Leandro Trossard82′
65′ Rhian Joel Brewster
Neal Maupay
 19′ 24′ David McGoldrick
Aaron Anthony Connolly67′
65′ Oliver Burke
Jose Izquierdo82′
81′ John David Lundstram
Alireza Jahan Bachsch67′
Lys Mousset
Andi Avdi Zeqiri

Drużyna Brighton&Hove FC miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Brighton&Hove FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Sheffield United w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.