Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (99 pkt.)
  • 2 .Manchester City (81 pkt.)
  • 3 .Manchester United (66 pkt.)
  • 4 .Chelsea Londyn (66 pkt.)
  • 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Sędzia regularnie SMS-ował z Aleksem Fergusonem

Sędziowie prowadzący mecze ligowe w Anglii nie mogą bezpośrednio kontaktować się z trenerami i piłkarzami klubów występujących w tych rozgrywkach. Ostrzeżenie wystosowano, gdy wyszło na jaw, że arbiter Mark Halsey regularnie wymieniał SMS-y z Aleksem Fergusonem.

Halsey, który podobnie jak były menedżer Manchesteru United, po sezonie 2012/13 przeszedł na emeryturę, ujawnił informacje o kontaktach ze Szkotem w swojej książce "Added Time".

Reklama

Przyznał, że zadzwonił do niego jesienią ubiegłego roku i poprosił o wsparcie w sprawie sędziego Marka Clattenburga. Został on oskarżony o użycie "niewłaściwego języka" pod adresem dwóch ciemnoskórych piłkarzy Chelsea, m.in. Nigeryjczyka Johna Obiego Mikela, podczas meczu z byłym zespołem Fergusona (2-3).

"Zgodził się; powiedział, iż nie wierzy, że Mark mógł zrobić coś takiego. To bardzo pomogło" - ujawnił Halsey.

Były arbiter przyznał, że łączyły go z Fergusonem bardzo dobre stosunki, zyskanie jego szacunku nie było jednak łatwe i zajęło trochę czasu. Zaznaczył także, że nie miało to żadnego wpływu na decyzje jakie podejmował w trakcie meczów.

"Może rozmawiałem z nim dużo i wymieniałem SMS-y, ale on wiedział, że na boisku nie było żadnych przywilejów. Piłkarze i trenerzy nie szanowaliby cię, jeśli opierałbyś swoje decyzje na przyjaźniach" - podkreślił.

Mimo zapewnień Halseya, organizacja Professional Game and Match Officials Ltd (PGMOL), nadzorująca pracę sędziów, ostrzegła ich, aby nie nawiązywali bezpośrednich kontaktów z trenerami i zawodnikami.

"Na początku sezonu przypomniano wszystkim arbitrom o wielkim znaczeniu stosowania się do regulaminu. To dotyczy wielu kwestii, także bezpośrednich kontaktów z menedżerami i piłkarzami, które ze względu na integralność, są zabronione" - powiedział przedstawiciel PGMOL.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje