• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Santa Cruz ucieszył "The Reds"

Manchester City zremisował na własnym stadionie z Blackburn 2:2 (2:1) w jedynym czwartkowym meczu Premier League. Podział punktów najbardziej ucieszył...fanów i piłkarzy Liverpoolu.

Dlaczego właśnie w obozie "The Reds" przyjęto ten wynik z zadowoleniem? Ponieważ zwycięstwo Manchesteru City oznaczałoby spadek Liverpoolu na piątą pozycję w tabeli.

Gospodarze byli bardzo bliscy zepchnięcia utytułowanych rywali na niższą lokatę, do 84 minuty prowadzili bowiem 2:1. Wtedy Roque Santa Cruz strzałem głową z kilku metrów zaskoczył bramkarza City i doprowadził do wyrównania.

Pierwsze trzy trafienia meczu padły w odstępie zaledwie...180 sekund. Intensywną strzelaninę rozpoczęli gospodarze. W 27 minucie Darius Vassell głową wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Martina Petrova.

60 sekund później było już 1:1. Micah Richards sfaulował Davida Bentley'a i sędzia podyktował rzut wolny dla Blackburn. Poszkodowany zawodnik popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem, po którym bardzo aktywny w czwartkowy wieczór Santa Cruz posłał piłkę do bramki. Okres rzadko spotykanej skuteczności piłkarzy obydwu stron zakończył w 30 minucie spotkania...autor samobójczej bramki Ryan Nelsen.

Manchester City - Blackburn 2:2 (2:1)

Bramki: Vassell (27.), Nelsen (30.) - Santa Cruz (28., 84.)

***

Zobacz aktualną tabelę Premier League oraz wyniki ostatniej serii spotkań

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | Premier League | bramki | Manchester City | Manchester | city | Santa