• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Sadio Mane ukarany trzema meczami dyskwalifikacji

Napastnik Liverpoolu, Sadio Mane otrzymał dyskwalifikację na trzy spotkania Premier League za brutalny atak na bramkarza Manchesteru City, Edersona.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Gwiazdor "The Reds" otrzymał czerwoną kartkę w hitowym meczu Premier League z Manchesterem City (0-5). W 37. minucie Senegalczyk brutalnie zaatakował bramkarza rywali, Edersona.

Decyzją władz ligi 25-latek nie zagra w trzech najbliższych spotkaniach. Z powodu dyskwalifikacji opuści mecze z Burnley, Leicester City oraz Newcastle United. W Premier League zagra więc dopiero po październikowej przerwie na reprezentację.

Sadio Mane już dzień po całym zdarzeniu opublikował na swoim profilu na Instagramie przeprosiny dla Edersona. - Mam nadzieję i wierzę w szybki powrót Edersona. Przepraszam go za to zderzenie - napisał Senegalczyk.

- Będę się za niego modlił i liczę, że wróci, jak najszybciej, bo to gracz z najwyżej światowej klasy - dodał Mane, którego po meczu w obronę wzięli m.in. Pep Guardiola i Kevin De Bruyne, którzy uważali, że zdarzenie było przypadkowe, a czerwona kartka niepotrzebna.

Absencja Senegalczyka to poważny problem dla Juergena Kloppa. 25-letni snajper zdobył trzy bramki w czterech występach w tym sezonie Premier League.

KK

Dowiedz się więcej na temat: Sadio Mane | Ederson | Manchester City | Liverpool FC | Premier League