• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Rotherham United - Leeds United 1-2 w 29. kolejce Championship. Dwa gole Klicha

Mateusz Klich strzelił dwa gole dla Leeds United w 29. kolejce Championship. "Pawie" pokonały na wyjeździe Rotherham United 2-1. Zespół Marcela Bielsy pozostał liderem.

Klich pierwszego gola strzelił w 51. minucie. Polski pomocnik trafił z bliska, a asystę zanotował Pablo Hernandez. W tym momencie dawało to Leeds jednak tylko remis.

I trzy punkty "Pawiom" uratował właśnie Klich. Na cztery minuty przed końcem 28-latek uderzył z pola karnego po podaniu Jacka Harrisona.

To były szósty i siódmy gol reprezentanta "Biało-Czerwonych" w tym sezonie Championship. Poprzednio bramkę zdobył jednak 20 października.

Dzięki zwycięstwu Leeds umocniło się na prowadzeniu w tabeli, ponieważ drugie Norwich City zremisowało z Sheffield United 2-2.

W innym spotkaniu 29. kolejki Blackburn Rovers pokonało Hull City 3-0. 66 minut w barwach gości zaprezentował się Kamil Grosicki. Polak zszedł z murawy, gdy jego zespół przegrywał 0-2.

W następnej serii gier Leeds podejmie w meczu na szczycie Norwich City.

Rotherham United - Leeds United 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Ajayi (26.), 1-1 Klich (51.), 1-2 Klich (86.).