Reklama

Reklama

  • 1 .Everton (13 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (13 pkt.)
  • 3 .Aston Villa FC (12 pkt.)
  • 4 .Leicester City (12 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Rooneyowi nie podoba się, że Liverpool liczy się w walce o mistrzostwo Anglii

Wayne Rooney przyznał, że z trudem znosi fakt, iż w tym sezonie Premier League tak dobrze sobie radzą Manchester City i szczególnie Liverpool FC.

Oba kluby liczą się w walce o mistrzostwo Anglii, natomiast Manchester United zajmuje szóste miejsce w tabeli tracąc do liderującej Chelsea Londyn aż 18 punktów.

Reklama

"Widzieć, że Manchester City, a szczególnie Liverpool tak sobie dobrze radzą, jest dla mnie naprawdę bardzo trudne" - powiedział 28-letni napastnik "Czerwonych Diabłów", cytowany przez klubowy magazyn "Inside United". Rooney urodził się w Liverpoolu, ale jest wychowankiem Evertonu, z którego w 2004 roku przeniósł się na Old Trafford.

"To nie jest przyjemne uczucie, kiedy wiesz, że jesteś w stanie walczyć o najwyższe cele, a tego nie robisz. Musimy jednak się podnieść i powrócić na swoje miejsce. Musimy pracować, utrzymywać postęp i zakończyć sezon silniejszymi. W bieżących rozgrywkach nie byliśmy wystarczająco silni i jasno to trzeba sobie powiedzieć" - stwierdził Rooney.

Ten sezon jest wyjątkowy dla klubu z Old Trafford. Menedżerem zespołu nie jest już przecież Alex Ferguson, który wywalczył z "Czerwonymi Diabłami" aż 38 trofeów, zastąpił go inny Szkot David Moyes.

"Po erze Sir Aleksa, która trwała 26 lat, musiała nastąpić zmiana, niezależnie, kto by nie przyszedł w jego miejsce, ale mówiąc szczerze, myślę, że piłkarze muszą spisywać się lepiej" - tłumaczył Rooney.

Napastnik Manchesteru United ma nadzieję, że uda się jeszcze uratować sezon zajmując miejsce gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. "Mam nadzieję, że uda nam się awansować do pierwszej czwórki, ale jeśli nawet tak się nie stanie, wrócimy w następnym sezonie głodni sukcesów" - powiedział Rooney.

Zobacz terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje