Reklama

Reklama

Roberto Martinez oskarża piłkarzy Chelsea

Roberto Martinez, menedżer Evertonu Liverpool, oskarżył piłkarzy Chelsea Londyn, że starali się wpływać na sędziego podczas wtorkowego meczu Premier League.

Na Stamford Bridge gospodarze wygrali 1-0 po bramce Williana z 89. minuty, ale chwilę wcześniej doszło do dużego zamieszania, gdy Garreth Barry sfaulował strzelca gola, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić murawę.

Szczególnie aktywni całym zajściu byli Branislav Ivanović i James McCarthy. Serb zacisnął swoje ramię na szyi rywala, a potem jeszcze przyłożył czoło do jego twarzy, "żółtko" zobaczył jednak tylko pomocnik "The Toffees".

Martinez nie ma wątpliwości, że prowadzący to spotkanie Jonathan Moss, w tych sytuacjach pomylił się na niekorzyść jego piłkarzy.

Reklama

"To oczywiste, że gospodarze starali się wywierać wpływ na sędziego" - powiedział Martinez na antenie BBC.

"Jestem bardzo rozczarowany z faktu, że Barry otrzymał drugą żółtą kartkę tylko z powodu reakcji piłkarzy Chelsea. Nie chce mi się w to wierzyć, ale takie rzeczy widzimy tutaj stale. Władze powinny się temu przyjrzeć. Zachowanie Ivanovicia było naganne. On bardzo mocno złapał McCarthy'ego wokół jego szyi, a następnie przyłożył czoło do jego twarzy. Zgodnie z przepisami powinien wylecieć z boiska" - tłumaczył Martinez.

Jose Mourinho, szkoleniowiec Chelsea nie odniósł się do sytuacji z Serbem. Zagroził natomiast, że jeśli będzie pytany o Ivanovicia, to opuści konferencję prasową.

Liderujący Premier League "The Blues" dzięki wtorkowemu zwycięstwu utrzymali siedmiopunktową przewagę nad drugim Manchesterem City.

Zobacz terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL