Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (22 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .Everton (14 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Richard Eckersley: Grał z Ronaldo, dziś sprzedaje mleko. I jest szczęśliwy

Richard Eckersley, były piłkarz m.in. Manchesteru United, w wywiadzie "The Athletic" zdradził, że porzucił futbol dla... prowadzania firmy mleczarskiej. Jak sam przyznaje decyzja ta przyniosła mu ulgę, sam też ma ambitne plany co do rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Richard Eckersley to piłkarz, o którego karierze można z całą pewnością powiedzieć, że była burzliwa. Urodzony w 1989 roku zawodnik pierwsze kroki w piłkarskim fachu stawiał w akademii Manchesteru United, a w seniorskiej drużynie "Czerwonych Diabłów" debiutował w momencie, gdy trwał jeden z najlepszych okresów w dziejach klubu - było to dokładnie w 2009 roku, choć w szerokiej kadrze tej ekipy pojawił się po raz pierwszy już dwa lata wcześniej.

Zawodnik pomógł United sięgnąć po Puchar Ligi Angielskiej w sezonie 2008/2009, potem jednak musiał zmienić klub - wówczas zaczęła się jego mała odyseja. Trafił do Burnley, z którego był nieustannie wypożyczany, a w 2011 roku znalazł się za oceanem - grał dla kanadyjskiego Toronto FC i amerykańskiego New York Red Bulls. Wrócił jeszcze na moment do Anglii - w sezonie 2015/2016 związał się z Oldham Athletic i choć wciąż jeszcze był dość młodym zawodnikiem, to w tamtym momencie musiał powiedzieć sobie "dość".

Reklama

Richard Eckersley martwił się o przyszłość. Porzucił futbol i zmienił swoje życie

"Oldham nie miał pieniędzy i nie dawał mi żadnych nadziei. Wracaliśmy z wesela, mieliśmy pod opieką niedawno urodzone dziecko i wówczas powiedziałem żonie, że chcę porzucić piłkę nożną" - stwierdził Eckersley w wywiadzie z "The Athletic".

Jak dodał, ta decyzja przyniosła mu w życiu wielką ulgę. Dzięki swoim piłkarskim występom miał oszczędności, które mogły wystarczyć mu nawet na rok. To były sprzyjające warunki do nowego startu w życiu.

"Myślałem niedawno o tym, że Cristiano Ronaldo wrócił do United. Ostatni raz, kiedy był w tej drużynie, trenowałem razem z nim, a teraz jestem mleczarzem i sprzedaję mleko owsiane" - powiedział były gracz. Taki był właśnie jego pomysł na nowe życie - które uważa dziś za szczęśliwe.

Eckersley ma ambitne plany co do swojej firmy

"Mamy własny dom, ogród, uprawiamy własną żywność" - wymienia w wywiadzie Richard Eckersley, który podkreśla dodatkowo, jak cenny dla niego jest spokój, który zyskał po zakończeniu kariery.

Jak dodał, w związku ze swoją firmą ma ambitne plany. Dziś produkuje ona 25 tys. litrów mleka miesięcznie, a sam Eckersley zatrudnia 22 pracowników. W ciągu najbliższych pięciu lat były piłkarz chciałby, aby przedsiębiorstwo, które założył, stało się największym dystrybutorem mleka w Wielkiej Brytanii.

W trakcie trwania swojej kariery Eckersley występował głównie jako prawo obrońca. W zespole Manchesteru United nosił koszulkę z numerem 42.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje