• 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Puchar Ligi Angielskiej. Awans drużyn z Manchesteru

Broniący trofeum piłkarze Manchesteru City awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi w Anglii. W środę wygrali na wyjeździe z Burnley 3-0 po dwóch bramkach Raheema Sterlinga i jednej Ferrana Torresa. Awansował także Manchester United, który też na wyjeździe pokonał Brighton 3-0.

Odpadła drużyna Łukasza Fabiańskiego - West Ham United, ulegając Evertonowi 1-4. Polski bramkarz nie wyjechał z "Młotami" na mecz do Liverpoolu.

Dopiero w rzutach karnych awans zapewniło sobie Newcastle United, pokonując występujący na czwartym poziomie rozgrywek Newport 5-4. Po 90 minutach (nie było dogrywki) utrzymywał się remis 1-1.

We wtorek Tottenham po karnych wyeliminował Chelsea Londyn. Ciekawie zapowiada się także czwartkowa konfrontacja Liverpoolu z Arsenalem Londyn. Oba zespoły grały ze sobą w poniedziałek w ekstraklasie i wówczas Liverpool wygrał 3-1.