• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Puchar Anglii. Shrewsbury Town - Manchester United 0-3

Manchester United pokonał na wyjeździe trzecioligowy Shrewsbury Town 3-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Zmierzy się w nim z West Ham United.

Puchar Anglii - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

"Czerwone Diabły" od początku dyktowały warunki (po 35 minutach posiadanie piłki 78-22 procent na korzyść MU). W 26. minucie bliski zdobycia gola był Memphis Depay, ale piłka po jego strzale z wolnego trafiła w głowę Anthony'ego Martiala. Po chwili o mało bramki nie zdobył napastnik MU - piłkę sprzed linii zdążył wybić jeden z obrońców.

W 38. minucie gospodarze nie mieli już tyle szczęścia. Morgan Schneiderlin wygrał pojedynek główkowy, piłka wpadła w pole karne, Chris Smalling strzelił i choć blokował go obrońca, to futbolówka wpadła do siatki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy na 2-0 podwyższył Juan Mata precyzyjnym strzałem z wolnego z 20 metrów.

Kolejną świetną okazję w 55. minucie miał Martial, ale nieznacznie spudłował. Siedem minut później Manchester United wyprowadził kontrę i choć jej tempo spadło w okolicach pola karnego rywali, to Jesse Lingard wykorzystał idealne podanie Andera Herrery i zdobył trzeciego gola dla faworytów.

W 72. minucie kapitalnej okazji nie wykorzystał Lingard, a dwie minuty później w słupek trafił Will Keane. Na dodatek doznał kontuzji w tej akcji i nie mógł grać dalej, a Louis van Gaal wykorzystał już limit zmian.

Gospodarze najlepszą okazję mieli krótko przed końcem, ale Abumere Ogogo spudłował.

Shrewsbury Town - Manchester United 0-3 (0-2)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Manchester United | Puchar Anglii | Memphis Depay | Anthony Martial