Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester United (37 pkt.)
  • 2 .Manchester City (35 pkt.)
  • 3 .Leicester City (35 pkt.)
  • 4 .Liverpool FC (34 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Puchar Anglii. Piłkarze Marine AFC otrzymają koszulki Tottenhamu

Grający w ósmej lidze piłkarze Marine AFC otrzymają w prezencie koszulki Tottenhamu Hotspur. Z rywalem z Premier League przegrali w niedzielę w Pucharze Anglii 0-5. Po jego zakończeniu nie było możliwości wymiany koszulek z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem.

Londyńskie "Koguty" zdecydowały się wysłać specjalną paczkę do klubu mającego siedzibę w Crosby.

Reklama

"Ze względu na protokół dotyczący Covid-19 piłkarze nie mogą wymieniać się koszulkami, dlatego wysłaliśmy komplet nowych koszulek meczowych jako pamiątkę z naszego historycznego spotkania" - poinformował stołeczny klub.

Wcześniej trener Tottenhamu Jose Mourinho kupił los na loterii zorganizowanej przez zespół Marine i w ten sposób wspomógł go finansowo.

Władze Marine AFC liczyły na to, że spotkanie z Tottenhamem pozwoli im podreparować finanse i tak już nadwątlone przez pandemię Covid-19, m.in. przez możliwość sprzedaży biletów i zapełnienie - chociaż w części - trybun. Te plany przekreśliła decyzja rządu o ogólnokrajowym lockdownie. Wszystko z powodu nowego, bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa zidentyfikowanego kilka tygodni temu.

Drużyna z Crosby poinformowała, że na mecz z "Kogutami" sprzedała 30 697 wirtualnych biletów. Każdy kosztował 10 funtów.

Marine nie mieli pieniędzy na zorganizowanie niedzielnego spotkania z Tottenhamem. Dotychczasowe mecze pucharowe oraz samo wpisowe pochłonęły bowiem około 100 tys. funtów. Klubowi pomógł finansowo były obrońca Liverpoolu Jamie Carragher.

Trzy gole dla Tottenhamu strzelił Carlos Vinicius, a po jednym Lucas Moura i Alfie Devine.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

giel/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Tottenham Hotspur

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama