Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester United (36 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (33 pkt.)
  • 3 .Manchester City (32 pkt.)
  • 4 .Leicester City (32 pkt.)
  • 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (29 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (26 pkt.)

​Puchar Anglii. Koronawirus komplikuje rozgrywki

Zaplanowany na piątek mecz 3. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii Aston Villa - Liverpool stanął pod dużym znakiem zapytania po tym, jak ekipa z Birmingham zgłosiła nowe przypadki zakażenia COVID-19 w swoim zespole. Pandemia komplikuje plany również wielu innych drużyn.

Ośrodek treningowy Aston Villi został zamknięty, odwołano też czwartkowe zajęcia, ponieważ wielu piłkarzy i personel klubu przebywa w izolacji.

Reklama

Jak poinformowano w oświadczeniu, trwają obecnie rozmowy między przedstawicielami medycznymi klubu z Birmingham, Angielską Federacją Piłkarską (FA) oraz Premier League.

Już wcześniej było wiadomo, że w sobotę nie odbędzie się mecz Southampton FC, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek, z występującym na trzecim poziomie rozgrywek Shrewsbury Town. Goście zgłosili przypadki COVID-19 w drużynie.

Działacze Shrewsbury przekazali FA, że ze względu na "znaczną liczbę" przypadków nie mieli wystarczającej liczby piłkarzy, którzy nie są w izolacji, aby zagrać przeciwko szóstej obecnie drużynie Premier League.


Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

FA zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie profesjonalnej komisji, aby zadecydować o losach tego spotkania.

Kłopoty z rozegraniem meczów 3. rundy Pucharu Anglii mają także niektóre kluby z Championship (drugi poziom). W czwartek Middlesbrough FC oświadczył, że przygotowania do sobotniego spotkania na wyjeździe z Brentford - zespołem tej samej ligi - zostały zakłócone po tym, jak wielu zawodników i członków personelu uzyskało pozytywny wynik testów.

Dzień wcześniej Derby County - klub Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka - zapowiedziało, że piłkarze pierwszego składu oraz tymczasowy trener Wayne Rooney - z powodu przebywania w izolacji po przypadkach COVID-19 w klubie - nie wezmą udziału sobotnim meczu z szóstoligowym Chorley.

Spotkanie ma się jednak odbyć, a "Barany" wystawią prawdopodobnie drużynę złożoną głównie z zawodników z drużyn młodzieżowych i juniorskich.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do przełożenia w tym sezonie już czterech meczów Premier League i ponad 50 spotkań w niższych ligach w Anglii.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Anglii | Liverpool FC | Aston Villa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama