• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Puchar Anglii. Gillingham FC - West Ham United FC 0-2. Cały mecz Łukasza Fabiańskiego

West Ham United pokonał na wyjeździe Gillingham 2-0 w 1/32 Pucharu Anglii. Cały mecz w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-05 19:16 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 10913 | Arbiter: A. Madley
Gillingham FC
West Ham United FC
0
2
P. Zabaleta 74'
Pablo Fornals 90'

Drużyna z League One niespodziewanie dyktowała warunki na boisku. W pierwszej połowie stworzyła sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw, w 23. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, uderzał Brandon Hanlan, a 10 minut później Connor Ogilvie próbował zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego. Polak jednak był na posterunku i w obu sytuacjach ratował swój zespół, który grał słabo.

West Ham mógł wyjść na prowadzenie już w pierwszej akcji drugiej części. Sebastien Haller, po indywidualnej akcji, przegrał pojedynek z golkiperem. Uderzył fatalnie i nie trafił w bramkę.

W kolejnej akcji Francuz trafił w słupek, a chwilę później, z 16 metrów, uderzał Manuel Lanzini, ale jego strzał został zablokowany i piłka wylądowała w rękawicach bramkarza.

Na kwadrans przed końcem West Ham dopiął swego. Arthur Masuaku zagrał z lewej strony, w poprzek pola karnego, do niepilnowanego Pablo Zabalety. Argentyńczyk uderzył mocno, w bramkarza. Ten przepuścił jednak piłkę pod pachą i wpadła do siatki.

Kilka minut później z daleka uderzał Stuart O’Keefe. Fabiański, mimo rykoszetu, złapał ten strzał.

Gillingham szukało swoich szans, ale nie potrafiło zdobyć bramki. Ta sztuka udała się piłkarzom West Hamu. W doliczonym czasie gry wyprowadzili kontrę, po której Pablo Fornals trafił do siatki i przypieczętował awans "Młotów" do 1/16 finału Pucharu Anglii.

MP

Gillingham - West Ham 0-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Zabaleta (74.), 0-2 Fornals (90.+4)

Łukasz Fabiański
86′ Barry Fuller
Fabián Cornelio Balbuena González
65′ Alfie Jones
Felipe Anderson Pereira Gomes90′
79′ Thomas O'Connor
Manuel Lanzini
Stuart O'Keefe
Declan Rice
Brandon Hanlan
Robert Snodgrass70′
79′ Alex Jakubiak
Sébastien Haller
Joe Walsh
Roberto Jimenez Gago
Lee Hodson
Winston Reid
79′ Mark Marshall
Pablo Javier Zabaleta43′  74′ 79′
79′ Regan Evans Charles-Cook