Reklama

Reklama

Puchar Anglii - boisko Oldham pod balonem

Władze trzecioligowego klubu Oldham nie ustają w wysiłkach, by odpowiednio przygotować boisko na niedzielny mecz z Liverpoolem w Pucharze Anglii. Mają w tym pomóc wielki balon, który przykryje murawę, ogrzewające dmuchawy oraz kibice odśnieżający stadion.

Spotkanie ze słynnym rywalem zostało wytypowane przez angielską federację do telewizyjnej transmisji. Zyski z tego tytułu plus dochód ze sprzedaży wszystkich biletów sprawiłyby, że 19. obecnie w tabeli trzeciej ligi zespół mógłby na jednym meczu zarobić prawie 136 tysięcy funtów.
Z tego powodu kierownictwo klubu robi wszystko, by pojedynek doszedł do skutku w zaplanowanym terminie, a zadania nie ułatwia mu pogoda.
W ostatni weekend murawę mogącego pomieścić ponad 13 tys. widzów stadionu Boundary Park przykryło kilka centymetrów śniegu, a od kilku dni temperatura jest ujemna.
Dlatego klub zdecydował, że po odśnieżeniu boiska ustawi na nim olbrzymi balon, podobny do tych, które zimą przykrywają korty tenisowe. Zamontowane zostaną też specjalne dmuchawy, które będą ogrzewać murawę i utrzymywać ją w odpowiednim stanie.
Jednocześnie władze Oldham Athletic zaapelowały do kibiców-wolontariuszy o pomoc w odśnieżaniu trybun i okolic stadionu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL