• 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (29 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (26 pkt.)

Puchar Anglii. Aston Villa - Liverpool 1-4. "The Reds" ograli młodzież. Polski nastolatek na ławce

Liverpool FC pokonał Aston Villa 4-1 (1-1) w ramach 1/32 finału Pucharu Anglii. Na ławce rezerwowych ekipy z Birmingham znalazł się zaledwie 16-letni polski bramkarz Oliwier Zych.

Z powodu wielu przypadków koronawirusa wykrytych wśród piłkarzy Aston Villi, klub ten zmuszony był wystawić na pucharowe starcie z mistrzem Anglii skład złożony głównie z młodzieżowców.

Z tego powodu na ławce rezerwowych gospodarzy znalazło się miejsce dla zaledwie 16-letniego Oliwiera Zycha.

Faworyt od początku mocno nacisnął "pedał gazu" i chciał szybko osiągnąć prowadzenie. Udało się to już w czwartej minucie, gdy wykonane prawego skrzydła dośrodkowanie Curtisa Jonesa na gola zdobytego głową zamienił Sadio Mane, było 1-0.

Chwilę później podwyższyć mógł Georginio Wijnaldum, co się jednak nie udało. Młodzi piłkarze "The Villa" byli początkowo sparaliżowani, ledwo wychodzili z piłką z własnej połowy. Z czasem jednak stres "puścił", a gospodarze w jednej z nielicznych akcji doprowadzili do remisu.

Callum Rowe prostopadle z własnej połowy dograł w kierunku Louiego Barry’ego, a ten popędził co sił w nogach. W sytuacji sam na sam 17-letni zaledwie napastnik nie stracił głowy i umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy pachniało sensacją, mistrz tylko remisował 1-1 z młodzieżowcami Aston Villi.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Po przerwie "The Reds" wyszli na boisko z nastawieniem szybkiego rozwiania wszelkich wątpliwości. Plan ponownego wyjścia na prowadzenie udało się osiągnąć w 60. minucie. Po składnej akcji, ze środka pola karnego mierzonym strzałem w dół bramki wynik na 2-1 zmienił aktywny tego wieczoru Wijnaldum.

Tym razem podopieczni Joergena Kloppa nie spuścili z tonu, dopisała też skuteczność. Zaledwie trzy minuty później było już 3-1. Mane dołożył drugą bramkę, którą także zdobył uderzając głową.

Liverpool mógł być już spokojny o swój udział w kolejnej rundzie rozgrywek, ale dla pewności, swoje "trzy grosze", czyli trafienie na 4-1, dołożył Mo Salah.

W spotkaniu Wolverhampton Wanderers kontra Crystal Palace górą byli gospodarze. Adana Traore popisał się potężną bombą z granicy pola karnego.

Piłka jak pocisk leciała w lustro bramki i przełamała ręce próbującego interweniować bramkarza. "Wilki" zameldowały się tym samym w kolejnej rundzie.

Aston Villa - Liverpool FC 1-4 (1-1)

Bramki: 0-1 Sadio Mane (4), 1-1 Loui Barry (41), 1-2 Georginio Wijnaldum (60), 1-3 Sadio Mane (63), 1-4 Mo Salah (65)

Caoimhin Kelleher
75′ Jake Walker
Neco Williams
Dominic Revan
Rhys Williams
Mungo Bridge
Tavares Fabinho
75′ Callum Miles Rowe
James Milner
Kaine Kesler Hayden
Curtis Jones44′ 61′
65′ Arjan Raikhy
Georginio Wijnaldum  60′
66′ Lamare Bogarde
Jordan Henderson46′
61′ Benjamin Chrisene