• 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Premier League: zespoły Manchesteru City i Evertonu straciły punkty u siebie

Sensacyjne rozstrzygnięcia w zaległych meczach angielskiej Premier League. Walczący o mistrzostwo Anglii Manchester City zremisował u siebie 2-2 z ostatnim w tabeli Sunderlandem. W innym spotkaniu Everton na własnym boisku przegrał 2-3 z Crystal Palace.

Mecz w Manchesterze jeszcze nie zaczął się na dobre, a gospodarze już prowadzili. Lee Cattermole dał sobie odebrać piłkę na własnej połowie, Sergio Aguero zagrał ją do Fernandinho (sprytne przepuszczenie Alvaro Negredo), a Brazylijczyk pokonał Vito Mannone.

W szóstej minucie John O'Shea powinien zdobyć bramkę dla Sunderlandu, ale główkował niecelnie z kilku metrów. Kilka minut później Irlandczyk znów strzelał głową i znów niewiele zabrakło.

Ze strony "The Citizens" dwukrotnie uderzał z dystansu Aguero. Raz jego strzał obronił Mannone, a w drugiej próbie Argentyńczyk nie trafił w bramkę. W odpowiedzi Fabio Borini zmarnował dogodną okazję, uderzając niecelnie, zamiast podawać do partnerów.

W 73. minucie goście niespodziewanie wyrównali za sprawą Connora Wickhama.

Dziesięć minut później ten sam zawodnik uciszył 47 tysięcy widzów na Etihad Stadium, mocnym strzałem w krótki róg zaskakując Joe'go Harta. To była wzorowa kontra w wykonaniu gości.

Remis uratował gospodarzom w końcówce Samir Nasri, który uderzył mocno z pola karnego. Bramkarz gości tak niefortunnie interweniował, że piłka wtoczyła się do bramki.

W innym środowym meczu Everton przegrał 2-3 na własnym boisku z Crystal Palace.

Goście prowadzili już 2-0 po bramkach Jason Puncheona i Scotta Danna. Steven Naismith zdobył kontaktową bramkę, ale goście znów odskoczyli po trafieniu Camerona Jerome'a. Everton ponownie się podniósł po trafieniu Kevina Mirallasa, ale wyrównać nie zdołał.

Manchester City - Sunderland AFC 2-2. Raport meczowy

Everton FC - Crystal Palace 2-3. Raport meczowy

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Manchester City | Everton | Premier League | Crystal Palace | Sunderland