Reklama

Reklama

Premier League. Wszyscy w szoku, po tragicznej śmierci Vichaia Srivaddhanaprabhy

Piłkarski świat nie tylko Anglii nie może przeboleć katastrofy śmigłowca, w jakiej zginął właściciel Leicester City i sieci King Power – 61-letni Vichai Srivaddhanaprabha.

Srivaddhanaprabha urodził się w Bangkoku, fortunę zarobił na sieci sklepów wolnocłowych King Power. Jego majątek szacuje się na pięć miliardów dolarów.

Jego inwestycja w klub Premier League odwróciła hierarchię do tego stopnia, że dwa lata temu Leicester FC został sensacyjnym mistrzem Anglii, zostawiając w pobitym polu wszystkie potęgi.
Bartosz Kapustka, który po Euro 2016, za 4,5 mln euro, przeniósł się z Cracovii do Leicester, nie mógł uwierzyć w informację o tragedii właściciela klubu.

Wielu piłkarzy "Lisów" - w tym m.in. Jamie Vardy i Harry Maguire - zamieściło w mediach społecznościowych wpisy sugerujące modlitwę za osoby poszkodowane w katastrofie.

Reklama

Z kolei były piłkarz Leicester City i reprezentacji Anglii Gary Lineker napisał po cotygodniowym magazynie telewizji BBC "Match of the Day", którego jest gospodarzem, że "to był najtrudniejszy (program) jaki kiedykolwiek prowadził". "To okropna tragedia, łamiąca serce" - dodał.

Angielska telewizja "Sky" w niedzielne popołudnie wyemitowała nagranie, na którym widać doszczętnie spalony wrak helikoptera. Śmigłowiec rozbił się na parkingu, tuż przy King Power Stadium.

Świadkowie policyjnej akcji ratunkowej, widzieli, jak jeden policjant próbował wybić szybę w śmigłowcu, by wyciągnąć ofiarę wypadku, ale zanim mu to się udało doszło do eksplozji, na skutek której ratownicy musieli opuścić miejsce katastrofy.

MB, RP

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama