Premier League: West Ham United FC - Watford FC 3-1 w 36. kolejce

W 36. kolejce Premier League West Ham United pokonał Watford 3-1. W barwach „Młotów” cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.

T. Deeney 49'

West Ham świetnie rozpoczął mecz. Po 10 minutach prowadził już 2-0.

Najpierw, w 6. minucie, gospodarze wykorzystali błąd rywali przy wyprowadzeniu piłki. Przejęli futbolówkę pod polem karnym. W "szesnastce" przejął ją Michail Antonio, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza.

Cztery minuty później do siatki trafił Tomasz Souczek. Jarrod Bowen dośrodkował z prawej strony. Czech wyskoczył najwyżej i strzałem głową podwyższył prowadzenie.

Kolejną bramkę West Ham zdobył jeszcze przed przerwą. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Declan Rice.

Z kolei Watford świetnie zaczął drugą połowę. Po indywidualnej akcji Troy Deeney wbiegł w pole karne i strzałem w "długi" róg pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Na więcej jednak piłkarzy Watfordu nie było stać. West Ham odniósł ważne zwycięstwo i oddalił się od strefy spadkowej. Awansował na 15. miejsce. Rywale znajdują się tuż nad kreską, na 17. pozycji.

Przed tą serią spotkań obie drużyny miały trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. West Ham United swoją powiększył do sześciu, a do końca sezonu pozostały tylko dwie kolejki. W dodatku "Młoty" spośród ekip walczących o utrzymanie mają najlepszy bilans bramek, a to on decyduje o kolejności przy równej liczbie punktów.

W środę londyńczycy zagrają na wyjeździe z walczącym o najlepszą czwórkę Manchesterem United. Na zakończenie, 26 lipca, podejmą przedostatnią w tabeli Aston Villę.

Christian Kabasele
 6′ 90′ Michail Antonio
Adam Masina46′
72′ Pablo Fornals Malla
Tom Cleverley9′
Benjamin Johnson
Abdoulaye Doucouré72′
Mark Noble
Will Hughes35′
 36′ Declan Rice
Troy Deeney  49′ 67′
 10′ Tomáš Souček
Ismaila Sarr
81′ Jarrod Bowen
Danny Welbeck86′
Darren Randolph
Heurelho Gomes
90′ Fabián Cornelio Balbuena González
Domingos Quina
72′ Sébastien Haller
Andre Gray67′
81′ Andrij Jarmołenko