Reklama

Reklama

Premier League. Wciąż niejasna kwestia wznowienia sezonu

Karren Brady, która jest wiceprezesem klubu West Ham United, uważa, że harmonogram wznowienia sezonu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej wcale nie jest bardziej klarowny niż ponad miesiąc temu, gdy wstrzymano rozgrywki z powodu koronawirusa. Jej zdaniem wciąż pozostaje wiele pytań.

Angielska Premier League oświadczyła po piątkowych rozmowach z 20 klubami, że jej celem pozostaje ukończenie sezonu, ale na tym etapie wszystkie daty są niepewne, podczas gdy wciąż rozprzestrzenia się koronawirus.

Według Brady z władz West Ham United należy odpowiedzieć na złożone pytania dotyczące m.in. treningów zawodników, obecności policji na meczach, testów wirusowych, higieny i protokołów medycznych.

Pisząc w swojej kolumnie w brytyjskim dzienniku "The Sun" przyznała:

"Piłkarze będą mogli zachować sprawność fizyczną w domu. Ale jeśli nadal obowiązują wymogi dystansu społecznego, normalny trening fizyczny, typowy pod kątem meczów, nie będzie dozwolony. Nie można przecież walczyć z odległości dwóch metrów. Jak więc będą przygotowani gracze, jeśli sezon się rozpocznie, jak wszyscy mamy nadzieję, do połowy czerwca?" - zapytała na łamach gazety.

Zwróciła uwagę, że funkcjonariusze policji będą musieli brać udział w meczach, nawet jeśli odbędą się one za zamkniętymi drzwiami, ponieważ niektórzy kibice udadzą się na stadion, mimo zakazu wejścia.

"Wszyscy na stadionie, a nawet w przypadku zamkniętych trybun to jest około 300-500 osób, w tym ochrona, personel, służby medyczne, zawodnicy, sędziowie i media, będą musieli mieć kontrolę temperatury, wypełniać kwestionariusze zdrowotne i zachowywać dystans społeczny. Wszystko to jest wykonalne, ale co w sytuacji, jeśli piłkarz odniesie kontuzję? Gdzie go wyślemy? To nie może być szpital NHS (brytyjski system służby zdrowia - red.), który i tak jest już pod presją. Co zatem w takiej sytuacji?" - dodała.

Bramkarzem West Ham United jest reprezentant Polski Łukasz Fabiański.

Rywalizacja w Premier League z powodu pandemii koronawirusa została wstrzymana 11 marca.

Przerwa miała potrwać do końca kwietnia, ale niedawno Premier League zdecydowała, że ten okres zostanie przedłużony do odwołania. Sezon 2019/20 ma ponownie ruszyć dopiero wówczas, gdy będzie to "bezpieczne i właściwe".

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy