• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Premier League. WBA - Chelsea Londyn 3-3 w meczu 3. kolejki

Po dramatycznej końcówce West Bromwich Albion zremisował 3-3 z Chelsea Londyn w meczu 3. kolejki Premier League. Faworyzowani goście remis uratowali w doliczonym czasie gry. Kamil Grosicki ponownie znalazł się poza kadrą meczową WBA.

T. Abraham 90'

Dwie pierwsze potyczki tego sezonu zakończyły się dla WBA porażką. W sobotnim starciu z "The Blues" gospodarze - przystępując do niego z ostatniej pozycji w tabeli - nie byli więc faworytami.

Mimo to już po niespełna 30 minutach prowadzili różnicą trzech goli. Do siatki dwukrotnie trafił Callum Robinson, a trzeci cios zadał Kyle Bartley.

Obroną Chelsea fatalnie dyrygował Thiago Silva. Brazylijczyk, który cztery dni wcześniej skończył 36 lat, zaliczył ligowy debiut w barwach nowego klubu. Z kapitańską opaską na ramieniu.

W przerwie Frank Lampard dokonał w londyńskim zespole dwóch zmian. Roszady przyniosły spodziewany efekt. Dziesięć minut po wznowieniu gry pierwszą bramkę do gości zdobył Mason Mount, a kwadrans później kontaktowe trafienie zaliczył wprowadzony z ławki Callum Hudson-Odoi. W trzeciej minucie doliczonego czasy gry gola na wagę remisu strzelił Tammy Abraham.

Kamila Grosickiego zabrakło w meczowej kadrze. Nie doszedł jeszcze do pełni sił po kłopotach zdrowotnych, z jakimi się ostatnio borykał. W mijającym tygodniu nie brał udziału w treningach.

Inna sprawa, że "Grosik" nie należy do faworytów trenera Slavena Bilicia. Spekuluje się, że reprezentacyjny pomocnik może zmienić klubowe barwy jeszcze w tym okienku transferowym, czyli nie później niż 5 października. W grę wchodzi powrót do Turcji lub do któregoś z klubów Championship.

Wilfredo Daniel Caballero
82′ Darnell Furlong
Marcos Alonso8′ 46′
 27′ Kyle Bartley
N'Golo Kanté
90′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Mason Mount  55′
Jake Livermore
Timo Werner
74′ Grady Diangana
Mateo Kovaczić46′
Romaine Theodore Sawyers
Kai Havertz
 4′, 25′ 66′ Callum Robinson