• 6 .Wolverhampton Wanderers (52 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (51 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (50 pkt.)

Premier League. Watford FC - Southampton FC 1-3 w 32. kolejce

W 32. kolejce Premier League Southampton pokonał Watford 3-1. Mecz jednak nie najlepiej zapamięta Jan Bednarek. Polski obrońca „Świętych” zdobył bowiem samobójczą bramkę.

J. Ward-Prowse 82'

Southampton objęło prowadzenie po kwadransie gry. Do siatki trafił Danny Ings. Drugiego gola strzelił w 70. minucie.

Wydawało się, że Southampton ma mecz pod kontrolą, ale dziewięć minut później rywale złapali kontakt. Stało się to za sprawą Jana Bednarka, który trafił do własnej bramki. Polak chciał wybić dośrodkowanie. Na wysokości pierwszego słupka atakował piłkę wślizgiem. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki.

"Święci" i tak wygrali dwoma bramkami. W 82. minucie do siatki trafił bowiem James Ward-Prowse, ustalając wynik spotkania.

Po tym zwycięstwie Southampton awansował na 13. miejsce. Watford jest 16. Ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Alex McCarthy
90′ Craig Cathcart
Jan Bednarek 79′ (samob.)
32′ Craig Dawson
Ryan Bertrand
79′ Francisco Femenia
Jannik Vestergaard
74′ Adam Masina
Kyle Walker-Peters
Etienne Capoue
Romeu Vidal Oriol
90′ Abdoulaye Doucouré
Nathan Redmond
73′ Will Hughes
William Anthony Patrick Smallbone65′
74′ Roberto Maximiliano Pereyra
Angus Gunn
74′ Jose Holebas
Stuart Armstrong65′
79′ Ignacio Pussetto
Alexandre Jankewitz
74′ João Pedro Junqueira de Jesus