• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Premier League: Watford FC - Manchester United 2-0 w 18. kolejce

W 18. kolejce Premier League Manchester United niespodziewanie przegrał z Watfordem 0-2. O porażce piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera zadecydowała słaba postawa na początku drugiej połowy. Stracili wtedy obie bramki.

T. Deeney 54'

"Czerwone Diabły" były zdecydowanym faworytem. Watford z dziewięcioma punktami zamykał tabelę Premier League. Nieoczekiwanie zdobył jednak pełną pulę.

W pierwszej połowie, zgodnie z oczekiwaniami, przeważali podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. Nie potrafili jednak zdobyć bramki i już na początku drugiej części zostali skarceni. W 50. minucie, po rzucie wolnym do siatki trafił Ismaila Sarr. Jego strzał nie był zbyt mocny, ale David de Gea nieporadnie interweniował i musiał wyciągać piłkę z siatki.

Cztery minuty później Watford podwyższył prowadzenie. Aaron Wan-Bissaka faulował w polu karnym Sarra, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Troy Deeney.

"Czerwone Diabły" przeszły do ataku. W kolejnej akcji Wan-Bissaka mógł naprawić swój błąd i zdobyć kontaktową bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Ben Foster.

W końcówce Manchester naciskał. W 80. Minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, głową uderzał Harry Maguire, ale trafił w środek bramki i bramkarz złapał piłkę. W kolejnej akcji golkiper Watfordu bardziej się wykazał. Pięknie obronił strzał Paula Pogby z ostrego kąta.

W 89. minucie Foster znowu świetnie interweniował, broniąc nogą strzał Marcusa Rashforda. Gdyby nie postawa bramkarza gospodarzy, Manchester mógłby wywieźć z Vicarage Road co najmniej punkt.

David de Gea
90′ Craig Cathcart
Aaron Wan-Bissaka
36′ 77′ Etienne Capoue
Daniel James58′
51′ 69′ Abdoulaye Doucouré
Jesse Lingard64′
Will Hughes
Scott McTominay72′
 54′ (k.) Troy Deeney
Frederico Rodrigues Santos
Gerard Deulofeu
Anthony Martial
 50′ 87′ Ismaila Sarr
Andreas Hoelgebaum Pereira
69′ Nathaniel Chalobah
Juan Mata72′
77′ Roberto Maximiliano Pereyra
Nemanja Matić
87′ Isaac Ajayi Success