• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Premier League: Watford FC - Liverpool FC 3-0. Seria "The Reds" skończona

Niespodzianka w Premier League! Watford wygrał z Liverpoolem 3-0 i to podopieczni Nigela Pearsona zostali pierwszą drużyną w tym sezonie, która pokonała „The Reds”. Świetny mecz rozegrał napastnik gospodarzy Ismaila Sarr.

Początek spotkania pomiędzy Watfordem a Liverpoolem nie mógł elektryzować kibiców zgormadzonych na stadionie Vicarage Road. Obie strony nie wykreowały zbyt wielu akcji podbramkowych, a najwięcej oklasków usłyszał kontuzjowany Gerard Deulofeu, który opuścił boisko na noszach.

Nieco ciekawiej zrobiło się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Alisson Becker sparował piłkę przed siebie i ta trafiła pod nogi Troy’a Deeney’a. Anglik spróbował pokonać bramkarza Liverpoolu, lecz minimalnie chybił.

Druga część gry zaczęła się o wiele lepiej dla gospodarzy. Już w 48. minucie Ismaila Sarr wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę. Tym razem na posterunku był Alisson i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po pierwszym ostrzeżeniu, gracze Watford poszli za ciosem i zdobyli bramkę.

Abdoulaye Doucoure wykorzystał zawahanie obrony "The Reds" po wyrzucie piłki z autu i ruszył w stronę bramki. Francuz zagrał wzdłuż linii bramkowej, a formalności dopełnił Sarr. Niespełna sześć minut napastnik ekipy gospodarzy ponownie trafił do siatki. Deeney intuicyjnie posłał prostopadłe podanie w kierunku Senegalczyka. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i lekkim "lobem" pokonał bramkarza Liverpoolu.

Podopieczni Juergena Kloppa popełniali bardzo dużo błędów. W 72. minucie Trent Alexander-Arnold źle zagrał i futbolówkę przyjął Sarr. Zawodnik "The Hornets" momentalnie odegrał do Deeney’a, który technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Liverpool był o krok od pobicia rekordu wygranych meczów z rzędu. Drużynie Kloppa brakowało tylko jednego spotkania, aby wygrać 19. mecz z rzędu (18 razy wygrywali również piłkarze Manchesteru City). Była to również pierwsza porażka "The Reds" od 44. kolejek (wówczas Liverpool przegrał z Manchesterem City 1-2).

Tavares Fabinho
89′ Abdoulaye Doucouré
Alex Oxlade-Chamberlain65′
Will Hughes
Georginio Wijnaldum61′
 72′ Troy Deeney
Mohamed Salah
37′ Gerard Deulofeu
. Roberto Firmino79′
 54′, 60′ 82′ Ismaila Sarr
Sadio Mané
Heurelho Gomes
Adrián San Miguel del Castillo
Craig Dawson
Ki-Jana Hoever
89′ Nathaniel Chalobah
Joel Matip
37′ Roberto Maximiliano Pereyra
Curtis Jones
82′ Ignacio Pussetto