• 6 .Manchester United (64 pkt.)
  • 7 .Watford FC (50 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Premier League: Watford FC - Arsenal Londyn 0-1 w 34. kolejce

Arsenal pokonał na wyjeździe Watford FC 1-0 w 34. kolejce Premier League. Jedyny gol padł po fatalnym błędzie Bena Fostera, gospodarze przez większość meczu grali w dziesiątkę, ale mieli sytuacje, by pokonać Bernda Leno.

34. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-15 21:00 | Stadion: Vicarage Road Stadium | Widzów: 20480 | Arbiter: C. Pawson
Watford FC
Arsenal Londyn
0
1
P. Aubameyang 10'

"Kanonierzy" prowadzenie objęli już w 10. minucie. Daryl Janmaat wycofał piłkę do bramkarza, Ben Foster chciał ją wybić, ale trafił w przebiegającego przed nim Pierre’a-Emericka Aubameyanga. To chyba był jeden z najłatwiej strzelonych goli przez Gabończyka.

W 11. minucie sytuacja Watfordu jeszcze bardziej się pogorszyła. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem Troy Deeney. Napastnik "Szerszeni" ruszył do mającego piłkę Lucasa Torreiry i gdy obok niego przebiegał trafił go przedramieniem w głowę. Sędziowie uznali, że było to zagranie z premedytacją, choć Deeney nie zgadzał się z taką interpretacją zdarzeń. Czasami gorsze przewinienia nie są karane przez arbitrów.

Gospodarze nie zamierzali się tylko bronić. W 20. minucie po rzucie wolnym piłki nie opanował Christian Kabasele, ta trafiła jednak pod nogi Craiga Cathcarta, który uderzył, ale Bernd Leno zdołał interweniować, piłka trafiła jeszcze w słupek, a na róg wybił ją Laurent Koscielny.

Piłkarze Watfordu nacierali dalej. W 32. minucie Leno obronił strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez Etienne’a Capoue.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Znaczenie częściej atakowali goście. W 57. minucie rajd lewą stroną przeprowadził Alex Iwobi, dośrodkował a nadbiegający Henrich Mchitarjan trafił z bliska w interweniującego Fostera.

Watford też miał jednak szansę. W 62. minucie Abdoulaye Doucouré podał do Adama Masiny, który uderzył z dystansu, a piłka trafiał w spojenie słupka z poprzeczką!

10 minut przed końcem gospodarze powinni wyrównać. Andre Gray już minął Leno, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował Ainsley Maitland-Niles.

Laurent Koscielny
59′ Francisco Femenia
Konstantinos Mavropanos59′
Daryl Janmaat
Ignacio Monreal
Christian Kabasele
Shkodran Mustafi
86′ Adam Masina
Alex Iwobi
54′ Etienne Capoue
Henrich Mchitarjan
Abdoulaye Doucouré
Aaron Ramsey68′
86′ Will Hughes
Lucas Torreira Di Pascua46′
11′ Troy Deeney
Ainsley Maitland-Niles68′
86′ Ken Sema
Mesut Oezil46′
59′ Isaac Ajayi Success
Alexandre Lacazette

Arsenal cały czas walczy o Ligę Mistrzów. W tym momencie podopieczni Unaia Emery'ego zajmują czwarte miejsce w tabeli.

"Kanonierzy" tracą jednak tylko punkt do Tottenhamu, mają tyle samo "oczek" co Chelsea, a o dwa wyprzedzają Manchester United.