Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (80 pkt.)
  • 2 .Manchester United (67 pkt.)
  • 3 .Leicester City (63 pkt.)
  • 4 .Chelsea Londyn (61 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton (52 pkt.)

Premier League. Trener Southampton Hasenhuettl prosi o wybaczenie

Trener Ralph Hasenhuettl przeprosił i poprosił kibiców o przebaczenie. W sobotę jego drużyna FC Southampton z Janem Bednarkiem przegrała z Leicester City 0-9 w 10. kolejce angielskiej Premier League. "Przepraszam. To nie miało prawa się wydarzyć" - powiedział szkoleniowiec.

Reklama

Austriacki trener przyznał, że sam mocno przeżył najwyższą w historii Southampton porażkę w lidze. To było także najwyższe zwycięstwo drużyny gości w 131-letniej historii rozgrywek najwyższego szczebla w tym kraju.

Reklama

"Nie umiem wyrazić słowami, jak bardzo jest mi przykro. Jeśli dalej będziemy tak grać, nie mamy żadnych szans, by utrzymać się w Premier League" - powiedział wprost austriacki trener.

W Anglii większość gazet uważa, że powinien zostać zwolniony. On sam do tego się nie odnosi, ale jego pozycja w klubie jeszcze bardziej osłabła. To była już szósta porażka w tym sezonie.

"Przyznaję, że nie przypuszczałem, iż tak wysoka przegrana jest w ogóle możliwa na takim poziomie. Jak się okazało - jest. Już samo patrzenie na to, nie było łatwe. Widziałem, że moja drużyna nie ma żadnych szans" - dodał.

Hasenhuettl przyznał także, że bierze na siebie odpowiedzialność za wynik i nie chce szukać kozła ofiarnego. "To naprawdę nie jest odpowiedni czas na to, by dyskutować na temat postawy piłkarzy" - podkreślił i zapowiedział, że najważniejsze to teraz ich wesprzeć. "By mogli jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Musimy się podnieść i pokazać inną twarz".

W Premier League (od 1992 roku) tylko Manchester United może pochwalić się tak wysoką wygraną jak Leicester. W 1995 roku "Czerwone Diabły" rozgromiły Ipswich Town również 9-0, ale u siebie. Do tej pory w 131-letniej historii najwyższej ligi angielskiej jedynie trzy kluby wygrywały na wyjeździe różnicą ośmiu goli.

Zobacz szczegóły z Premier League!

mar/ co/

Dowiedz się więcej na temat: FC Southampton | Jan Bednarek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama