Reklama

Reklama

  • 1 .Liverpool FC (93 pkt.)
  • 2 .Manchester City (75 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (63 pkt.)
  • 4 .Leicester City (59 pkt.)
  • 5 .Manchester United (59 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers (56 pkt.)
  • 7 .Tottenham Londyn (55 pkt.)
  • 8 .Sheffield United (54 pkt.)

Premier League. Tottenham wziął pożyczkę na kwotę 175 mln funtów

​Właściciele piłkarskiego klubu Tottenham Hotspur musieli wziąć pożyczkę na kwotę 175 mln funtów - to efekt kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Klub poniósł olbrzymie straty z powodu m.in. zawieszenia rozgrywek Premier League.

Klub szacuje, że do czerwca 2021 roku będzie stratny o ok. 200 mln funtów i boi się, że straci płynność finansową. Problemem nie jest jednak tylko zawieszenie ligowych spotkań, czy mecze bez udziału publiczności. Obiekt był też często wynajmowany na potrzeby komercyjne - organizacje koncertów, spotkań, a także innych wydarzeń sportowych.

Reklama

Spurs spełniło kryteria rządowego programu, który gwarantuje pożyczki krótkoterminowe. Fundusze nie mogą jednak zostać wykorzystane na zakup nowych zawodników.

- Już wcześniej powiedziałem, że przez ostatnich 20 lat, które spędziłem w klubie, musieliśmy mierzyć się z różnymi sytuacjami, ale niczego nie można porównać do obecnej sytuacji. Dlatego konieczna w tej chwili jest praca zespołowa - mam tu na myśli naukowców, technologów, rząd i sektor publiczny związany z wydarzeniami na żywo. Musimy zrobić wszystko, by ludzie mogli wrócić na widownię - powiedział szef klubu Daniel Levy.

Stadion, którego budowa kosztowała miliard funtów, miał być w tym roku gospodarzem m.in. wielkiego meczu rugby, walki bokserskiej o tytuł mistrza świata wagi ciężkiego Anthony'ego Joshui, a także spotkania ligi NFL.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie plany runęły. Obecnie na świecie zakażonych jest już ponad 6,6 mln ludzi, a zmarło blisko 390 tys.

Dowiedz się więcej na temat: Tottenham Hotspur

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje