• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League. Tottenham Londyn - Arsenal FC 2-1 w 35. kolejce

W derbach północnego Londynu lepszy okazał się Tottenham Hotspur. "Koguty" pokonały Arsenal 2-1.

A. Lacazette 16'

Od początku było bardzo ciekawie. Już w 10. minucie Harry Kane mógł strzelić gola. Napastnik Tottenhamu technicznym strzałem z woleja chciał przelobować stojącego bramkarza. Emiliano Martinez świetnie go jednak "przeczytał". Podniósł ręce i złapał piłkę.

Jako pierwszy prowadzenie objął więc Arsenal. W 16. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Alexandre Lacazette.

Tottenham wyrównał już trzy minuty później. Sytuację sam na sam wykorzystał Heung-Min Son. "Koguty" mogły podwyższyć prowadzenie, bo po pół godzinie gry dobrą szansę miał Ben Davies. Trafił jednak w poprzeczkę.

W drugiej połowie Arsenal prezentował się lepiej. W 59. minucie blisko zdobycia bramki był Pierre-Emerick Aubameyang, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Tottenham obudził się w końcówce. W 82. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, głową gola strzelił Toby Alderweireld. Do końca meczu podopieczni Jose Mourinho mieli przewagę i wygrali.

Dzięki temu zwycięstwu Tottenham przeskoczył w tabeli Arsenal. "Koguty" mają 52 punkty i są na ósmym miejscu. Rywale zgromadzili dwa "oczka" mniej i znajdują się na dziewiątej pozycji.

Damián Emiliano Martínez
 81′ Toby Alderweireld
Héctor Bellerín84′
34′ Serge Aurier
. David Luiz
45′ Ben Davies
Sead Kolaszinać84′
Davinson Sánchez Mina
Shkodran Mustafi
82′ Lucas Moura
Kieran Tierney84′
15′ 84′ Giovani Lo Celso
Daniel Ceballos Fernández
Moussa Sissoko
Granit Xhaka
76′ Harry Winks
Nicolas Pépé61′ 70′
 19′ 90′ Heung-min Son
Sokratis Papastathopoulos
90′ Erik Lamela
Ainsley Maitland-Niles
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Bukayo Saka70′ 90′
Kouassi Ryan Sessegnon
Lucas Torreira Di Pascua
84′ Oliver Skipp
Joseph Willock84′
82′ 87′ Steven Bergwijn