• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (53 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Premier League. Tottenham Hotspur - Crystal Palace 4-1 w 27. kolejce

Duet Harry Kane i Gareth Bale poprowadził Tottenham Hotspur do zwycięstwa na własnym stadionie z Crystal Palace 4-1 w 27. kolejce Premier League.

C. Benteke 45'

"Koguty" wyszły na prowadzenie w 25. minucie. Lucas Moura wybrał piłkę spod nóg Luki Milivojevicia, która trafiła do Harry'ego Kane'a, a ten wyłożył ją niepilnowanemu przed bramką Garethowi Bale'owi.

Wyrównanie padło tuż przed przerwą. Z lewej strony dośrodkował Milivojević, a celną "główką" popisał się Christian Benteke.

Gospodarze wrócili na prowadzenie w 49. minucie. Bale zagrał na lewą stronę do Sergia Reguilona, który zacentrował w pole karne, gdzie Kane zgrał piłkę głową, a Bale, również głową, posłał ją do siatki.

To była już 13. asysta napastnika reprezentacji Anglii w tym sezonie Premier League, co jest oczywiście najlepszym wynikiem w tej lidze.

Niedziela należała do Kane'a. W 52. minucie Tottenham rozegrał świetną akcję, w jej końcówce Bale podał na prawo do Matta Doherty'ego, który wycofał do napastnika, a ten uderzeniem z około 20 metrów trafił w okienko bramki rywala!

W 76. minucie snajper reprezentacji Anglii podwoił swój dorobek bramkowy. Rezerwowy Erik Lamela zagrał na skrzydło do Heung-min Sona, który wyłożył piłkę Kane'owi, a ten uderzeniem głową skierował ją do pustej siatki.

To było setne trafienie "Kogutów" w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. W czołowych pięciu ligach europejskich sto strzelonych goli osiągnął tylko Bayern Monachium (106).

Jednocześnie para Son-Kane zanotowała już 14. asystę przy swoich golach w Premier League, bijąc rekord należący od sezonu 1994/95 do Alana Shearera i Chrisa Suttona (13).

Vicente Guaita
90′ Matt Doherty
Patrick John Miguel van Aanholt
70′ Harry Winks
Luka Milivojević
 25′, 49′ 70′ Gareth Bale
Christian Benteke  45′ 74′
 52′, 76′ 80′ Harry Kane
Martin Kelly
70′ Erik Lamela
Jeffrey Schlupp65′
Tanguy Ndombèlé Alvaro
Michy Batshuayi
70′ Moussa Sissoko
Jean-Philippe Mateta74′
80′ 90′ Carlos Vinícius Alves Morais