Reklama

Reklama

Premier League. Szef angielskiej federacji: Zmniejszyć ligę

Szef angielskiej federacji piłkarskiej Greg Dyke przyznał na łamach "The Times", że ma pomysł jak pomóc reprezentacji Anglii. Dyke uważa, że należy zmniejszyć liczbę zespołów w Premier League.

Prezes FA zapowiedział, że zamierza spotkać się w tej sprawie z dyrektorem naczelnym Premier League - Richardem Scudamorem. Dyke chce z nim skonsultować projekt, do którego z pewnością sceptycznie podejdą słabsze kluby.

Dla uboższych i niżej notowanych angielskich zespołów klubowych gra w Premier League to finansowy raj. Z tytułu praw telewizyjnych otrzymuje ogromne zastrzyki finansowe, które pozwalają utrzymać mało rentowne przedsięwzięcia.

Zmniejszenie liczby drużyn w Premier League do osiemnastu, jak proponuje Dyke, dałoby piłkarzom więcej odpoczynku w trakcie sezonu. To właśnie napięty do granic możliwości terminarz jest najczęstszą wymówką zawodników, którzy nie są w stanie rywalizować w Lidze Mistrzów z Hiszpanami, czy Niemcami. To również argument dla recenzentów reprezentacji, która od 1996 roku nie znalazła się na podium żadnej dużej imprezy.

Reklama

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

20 zespołów w angielskiej ekstraklasie gra od 1995 roku. Wcześniej w elicie występowały aż 22 kluby.

To nie pierwszy raz, kiedy Dyke zaskakuje kibiców swoimi pomysłami. Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w FIFIA proponował, aby na Wembley odbyła się transmitowana na żywo debata z udziałem wszystkich kandydatów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL