• 6 .Leeds United (10 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (10 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace FC (10 pkt.)

Premier League. Southampton - WBA 2-0 w meczu 4. kolejki. Udany występ Bednarka

Southampton FC pokonał 2-0 West Bromwich Albion w meczu 4. kolejki Premier League. Cały mecz w zespole zwycięzców rozegrał Jan Bednarek. Kamil Grosicki po raz kolejny znalazł się poza meczową kadrą gości.

Oriol Romeu 69'

"Święci" uchodzili za faworyta tego spotkania i tej roli sprostali. Krótko przed przerwą wynik spotkania otworzył Moussa Djenepo, po akcji rozpoczętej w głębi pola przez Jana Bednarka.

Końcowy rezultat ustalił w 69. minucie Oriol Romeu. Szanse na gola w ostatnich fragmentach spotkania miał także Bednarek. Po jego strzale głową świetną interwencją popisał się jednak jeden z bohaterów meczu - Sam Johnstone.

Po tym triumfie ekipa Southampton awansowała na 10. miejsce w tabeli. Ma na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Z koeli WBA plasuje się na lokacie przedostatniej, z ledwie jednym punktem.

W meczowej kadrze pokonanych po raz kolejny zabrakło Kamila Grosickiego. Polak przebywa już w Polsce i oczekuje na rozpoczynające się w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Polski. Zmagał się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi (tym razem uraz pleców) i trenował indywidualnie. Inna sprawa, że nie należy do ulubieńców Slavena Bilicia, który nie widzi "Grosika" w swojej wizji gry.

W innym niedzielnym meczu Leicester City na własnym terenie uległ 1-3 WHU. W drużynie gości cały mecz w bramce rozegrał Łukasz Fabiański. Dla "Lisów", aktualnie wicelidera tabeli, to pierwsza porażka w tym sezonie.

Sam Johnstone
53′ Kyle Walker-Peters
Kyle Edwards46′
 41′ 50′ 55′ Moussa Djenepo
Grady Diangana
 69′ Romeu Vidal Oriol