• 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Premier League. Southampton - Manchester United 2-3. Gol Bednarka

W niezwykle emocjonującym meczu 10. kolejki Premier League ekipa Southampton przegrała na swoim stadionie z Manchesterem United 2-3. "Święci" prowadzili dwoma bramkami, lecz roztrwonili swoją przewagę. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Jan Bednarek.

Nasz reprezentant trafił na listę strzelców w 23. minucie, udanie finalizując głową dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dzięki temu - z trzema trafieniami na koncie -wysunął się na czoło klasyfikacji najskuteczniejszych Polaków w historii Premier League, wyprzedzając Mateusza Klicha (dwa gole).

10 minut później było już 2-0. James Ward-Prowse, który asystował przy bramce Bednarka, uderzył celnie z rzutu wolnego, a niefortunnie interweniujący David de Gea skapitulował.

"Święci" schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, lecz po zmianie stron piłkarze Manchesteru wzięli się za odrabianie strat.

W 60. minucie do siatki trafił Bruno Fernandes, wykorzystując podanie Edinsona Cavaniego, który po niecałym kwadransie doprowadził do wyrównania.

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, lecz w drugiej minucie doliczonego czasu gry urugwajski snajper ponownie błysnął skutecznością i uderzeniem głową - po dośrodkowaniu Marcusa Rashforda - pokonał bramkarza gospodarzy.

Po dziesięciu meczach Southampton zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma jeden punkt przewagi nad siódmym Manchesterem United.