• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League: Southampton FC - Arsenal Londyn 0-2 w 31. kolejce

Arsenal odniósł pierwsze zwycięstwo po wznowieniu Premier League. W 31. kolejce "Kanonierzy" pokonali 2-0 Southampton. W drużynie "Świętych" cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

J. Willock 86'

Arsenal był wyraźnie lepszy. Już w ósmej minucie Edward Nketiah trafił do siatki, ale był na spalonym i gol nie został uznany. Dwie minuty później Pierre-Emerick Aubameyang uderzył w poprzeczkę.

W 20. minucie. Nketiah drugi raz pokonał bramkarza, wykorzystując jego błąd. Jan Bednarek podał do tyłu, do Alexa McCarthy’ego. Golkiper się jednak nie popisał i stracił piłkę na rzecz piłkarza Arsenalu, który umieścił piłkę w pustej bramce. Tym razem wszystko było zgodnie z przepisami i Arsenal objął prowadzenie.

Później "Kanonierzy" kontrolowali spotkanie. W końcówce jednak Southampton rzucił się do ataku. Najpierw Nathan Redmond uderzył tuż obok bramki, a później Emiliano Martinez świetnie obronił strzał Shane’a Longa.

Nadzieje "Świętych" na jakiekolwiek punkty umarły w 85. minucie, kiedy czerwoną kartkę otrzymał Jack Stephens. Już dwie minuty później Arsenal wykorzystał grę w przewadze i podwyższył prowadzenie. Alexandre Lacazette wykonywał rzut wolny. Trafił w mur, ale dobitka była już lepsza. Mocny strzał Francuza odbił bramkarz, do piłki dobiegł Joseph Willock i ustalił wynik spotkania.

Dla Arsenalu było to przełomowe spotkanie. Trzeci mecz po wznowieniu rozgrywek i dopiero pierwsze zwycięstwo.

Rob Holding
85′ Jack Stephens
Shkodran Mustafi11′
46′ Yan Valery
Kieran Tierney70′
Stuart Armstrong
Daniel Ceballos Fernández80′
90′ Pierre Emil Hoejbjerg
Bukayo Saka47′
Nathan Redmond
Granit Xhaka
James Ward-Prowse
Nicolas Pépé64′
90′ Daniel Ings
Edward Nketiah  20′ 79′
46′ Michael Obafemi
Pierre-Emerick Aubameyang
Angus Gunn
Matt Macey
90′ Jannik Vestergaard
Sead Kolaszinać70′
Jake Vokins
Sokratis Papastathopoulos
46′ Kyle Walker-Peters
Matthew Smith
90′ Romeu Vidal Oriol