Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (30 pkt.)
  • 2 .Manchester City (29 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (28 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (23 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (18 pkt.)

Premier League. Sezon może zostać odwołany

Jeśli kluby Premier League nie zgodzą się na dokończenie rozgrywek na terenie neutralnym, sezon 2019/20 może zostać anulowany. To scenariusz realny. W poniedziałek odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

Wyścig po tytuł mistrza Anglii został przerwany 13 marca. Do rozegrania zostały jeszcze 92 spotkania. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy i na jakich zasadach piłkarze będą mogli wrócić na murawę.  

- Czas nie jest naszym sprzymierzeńcem - przypomniał na antenie BBC Richard Bevan, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia trenerów Premier League. - Niebawem zespoły muszą wrócić do treningów, by rozgrywki można było wznowić nie później niż 12 czerwca. Jeśli jednak kluby nie wyrażą zgody na rywalizację na neutralnym terenie, sezon 2019/20 może zostać anulowany.

Reklama

Neutralny teren oznacza inny kraj. W ostatnich tygodniach pojawiały się różne opcje geograficzne łączone z dokończeniem sezonu - od Chin, przez Australię po Islandię. Anglia nie jest dzisiaj bezpiecznym miejscem do przeprowadzania zawodów sportowych nawet bez udziału publiczności.

By przenieść ligę poza granice Wielkiej Brytanii, potrzeba zgody przynajmniej 14 z 20 ligowych drużyn. Preferencje poszczególnych klubów generalnie pozostają na razie pod znakiem zapytania. Wiadomo jednak, że sceptycznie do tematu podchodzą choćby szefowie Brighton. Ich zdaniem wariant z neutralnym terenem może wpłynąć na "uczciwość ostatecznych rozstrzygnięć".

Głosowanie na temat zasad powrotu do gry odbędzie się w poniedziałek. Dzień wcześniej premier Boris Johnson, który sam był niedawno chory na Covid-19, przedstawić ma plan łagodzenie obowiązujących obostrzeń. Nie należy się jednak spodziewać zielonego światła dla beztroskiego reaktywacji gier zespołowych.  

UKi

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje