Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (19 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 3 .Manchester City (17 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Premier League. Rośnie lęk przed kibicami Liverpoolu

Już tylko krok dzieli piłkarzy Liverpoolu od upragnionego mistrzostwa Anglii. Coraz więcej dyskusji narasta jednak wokół miejsca, w którym fetowany będzie tytuł wyczekiwany od 30 lat. Wszyscy obawiają się najazdu fanów „The Reds”.

Premier League wznowi rozgrywki 17 czerwca. Trzy dni później do gry przystąpi Liverpool. I od razu dojdzie do derbów miasta, bowiem jego "wyjazdowym" rywalem będzie Everton. Służby sanitarne żywią obawy, że może dojść do gromadzenia się nawet tysięcy kibiców pod stadionem, co w dobie pandemii byłoby szalenie niebezpieczne.

Liverpool prowadzi w tabeli z 25-punktową przewagą nad Manchesterem City. Tytuł podopieczni Juergena Kloppa mogą sobie zapewnić już w najbliższej kolejce. Stanie się tak, jeśli MC ulegnie Arsenalowi Londyn, a na Goodison Park po komplet punktów sięgnie aktualny lider.

Reklama

Fani "The Reds" czekają na mistrzostwo kraju od 1990 roku. Trudno zatem przypuszczać, by historyczny moment - pierwszy triumf w erze Premier League - świętowali przed telewizorami. Policja i przedstawiciele rządu już teraz próbują zapobiec epidemiologicznej katastrofie.

Plan prewencji zakłada, że wszystkie mecze przed wywalczeniem tytułu oraz pierwsze spotkanie po wygraniu ligi Liverpool rozegra na neutralnym stadionie. Nie podjęto jeszcze decyzji, który obiekt będzie najwłaściwszy. Wydaje się jednak, że najlepszym wyborem okaże się Wembley, położone w północnym Londynie.

- Ten plan będzie stale poddawany weryfikacji w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. Kluczową jego częścią jest to, by kibice nadal przestrzegali wytycznych dotyczących dystansu społecznego i nie gromadzili się poza stadionami - tłumaczy Mark Roberts, oficer policji odpowiedzialny za porządek na obiektach piłkarskich, cytowany przez serwis foxsports.com. 

Do zakończenia sezonu pozostały 92 spotkania. Początkowo policja wnioskowała o rozegranie wszystkich na neutralnym terenie. Ostatecznie skupiono się głównie na Liverpoolu. Szybko stało się jasne, że fety na Anfield Road - lub choćby w jego pobliżu - w tym roku nie będzie. 

UKi

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje