Reklama

Reklama

Premier League. Rio Ferdinand o czerwonej kartce Bednarka: Nonsens

Nie milkną kontrowersje dotyczące wtorkowego meczu pomiędzy Manchesterem United a Southampton. Spotkanie zakończyło się bardzo wysoką porażką ekipy Jana Bednarka. a polski obrońca pod koniec meczu otrzymał czerwoną kartkę. Z tą decyzją sędziego zupełnie nie zgadza się jednak Rio Ferdinand.

Ceniony przed laty obrońca ekipy z Manchesteru, który pełnił funkcję eksperta stacji BT Sport, był wściekły na wyrok arbitra. Nazwał go nonsensownym, wskazując na zasadę podwójnej kary. Nie dość bowiem, że ekipa Southampton po faulu Bednarka została ukarana rzutem karnym, to jeszcze boisko musiał opuścić polski defensor. Polak skazał w ten sposób swoją drużynę na grę w dziewiątkę po tym, jak już w 2. minucie wyrzucony został też Alex Jankewitz. 

Okazuje się jednak, że decyzja sędziego była zgodna z przepisami angielskiej Premier League, które mówią, że jeśli zawodnik dopuścił się faulu na rywalu znajdującym się w sytuacji bramkowej, arbiter jest zobowiązany do podyktowania rzutu karnego oraz wyrzucenia faulującego zawodnika. Przepis ten wzbudza jednak wiele kontrowersji, jak widać nie tylko wśród kibiców, którzy również nie zgadzają się z czerwoną kartką dla Bednarka. Wielu ekspertów twierdzi też, że faulu w ogóle nie było

Reklama

Nie zmienia to faktu, że był to koszmarny wieczór dla polskiego obrońcy, którego drużyna została pokonana aż dziewięcioma bramkami. Bednarek nie wystąpi również w kolejnym meczu, w którym Southampton zmierzy się na wyjeździe z Newcastle.

RF

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy