Reklama

Reklama

Premier League. Powrót do przeszłości, czyli transfery znowu do samego końca

Czy okienko transferowe w Premier League będzie znowu zamykane, tak jak wcześniej, już po rozpoczęciu rozgrywek? Coraz więcej na to wskazuje, bo kluby zaczynają się buntować.

Wszystkie największe ligi w Europie, oprócz angielskiej - czyli hiszpańska, włoska, niemiecka i francuska - mogły dokonywać transferów jeszcze w ostatni poniedziałek. Tylko Premier zamknęła okienko wcześniej, 8 sierpnia, jeszcze przed pierwszą kolejką.

Kluby z Wysp - a przynajmniej ich znaczna część, w tym te kluczowe - doszły jednak do wniosku, że to nie jest dobre rozwiązanie, bo naraża je na utratę czołowych zawodników już w trakcie sezonu.

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane do końca miał nadzieję, że wyciągnięcie Paula Pogby z Manchesteru United będzie możliwe. Przyszłość Christiana Eriksena z Tottenhamu również nie była jasna.

Reklama

Czy zmiana jest teraz możliwa? Przypomnijmy, że przed dwoma laty 14 klubów głosowało za wnioskiem o skrócenie terminu transferów, pięć było przeciw, przy jednym głosie wstrzymującym się. Najbliższe zebranie udziałowców jest zaplanowane 12 września.

RP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL