Reklama

Reklama

​Premier League. Pochettino: Marzę o powrocie do Tottenhamu

"Wróć!", "Czekamy!", "Jesteś najlepszy!" - tak kibice Tottenhamu komentują przejmujące nagranie Mauricio Pochettino, w którym szkoleniowiec mówi o swoich marzeniach. I nie przeszkadza mu w tym fakt, że obecnie jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia Newcastle United.

Tak przejmującego występu Maurico Pochettino nie miał od czasu pożegnania się z Tottenhamem.

- To była niesamowita przygoda, ale całym sercem wierzę, że moje drogi z klubem jeszcze się zejdą. Od dnia, gdy opuściłem Tottenham, moim marzeniem jest do niego powrócić, by dokończyć pracę, której dokończyć się nam nie udało. Byliśmy bardzo blisko, by wygrać Premier League i Ligę Mistrzów, ale zostaliśmy zatrzymani - mówi argentyński szkoleniowiec w BT Sport.

Pochettino został zwolniony w połowie listopada ubiegłego roku, a jego miejsce zajął Jose Mourinho. Pod wodzą Portugalczyka Tottenham nie zachwyca (zajmuje ósme miejsce w lidze), z kolei Pochettino cały czas szuka pracy. I być może wkrótce ją znajdzie.

Reklama

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że Argentyńczyk dostanie bardzo atrakcyjną posadę w Newcastle. Klub jest w przededniu sprzedaży, a w nowym rozdaniu ważny ogniwem miałby być właśnie Pochettino, który jako menedżer "Srok" miałby zarabiać aż 19 milionów funtów za sezon (pisaliśmy o TUTAJ). W Premier League więcej kasuje tylko Pep Guardiola, który w Manchesterze City otrzymuje 20 milionów funtów rocznie.

Mimo to - mówiąc o przyszłości - Pochettino również wspomina swój były klub. 

- Oczywiście, że patrzę do przodu i jestem bardzo zmotywowany, by dalej pracować. Mimo to pewnego dnia chcę wrócić do Tottenhamu, bo to wyjątkowy klub z wyjątkowymi kibicami - podkreśla szkoleniowiec. 

PJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy