• 6 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)
  • 7 .Brighton & Hove Albion FC (19 pkt.)
  • 8 .Leicester City (19 pkt.)

Premier League. Ósma z rzędu wygrana Leicester City

Ósme z rzędu zwycięstwo w lidze angielskiej odnieśli piłkarze Leicester City. "Lisy", które niespodziewanie w tabeli zajmują drugie miejsce, w niedzielę pokonały na wyjeździe Aston Villę 4-1.

Prowadzenie gościom w 20. minucie dał Jamie Vardy. W 41. podwyższył Kelechi Iheanacho, a tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla beniaminka zdobył Jack Grealish.

W drugiej połowie "Lisy" strzeliły kolejne dwa gole. W 49. minucie trafił Jonny Evans, a w 75. wynik ustalił Vardy. Blisko 33-letni napastnik w tym sezonie zdobył już 15 bramek i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Leicester traci osiem punktów do prowadzącego Liverpoolu. "The Reds" już w sobotę wygrali na wyjeździe z AFC Bournemouth 3-0.

Maleją natomiast szanse Manchesteru City na trzeci z rzędu tytuł. Podopieczni trenera Josepa Guardioli również w sobotę ulegli u siebie Manchesterowi United 1-2 i od lidera mają już o 14 punktów mniej.