Reklama

Reklama

Premier League. Od 17 maja możliwy powrót części kibiców na trybuny

Brytyjski rząd planuje powrót kibiców na stadiony w Anglii najwcześniej od 17 maja, o ile pozwoli na to sytuacja zdrowotna. Frekwencja na trybunach mogłaby wówczas wynieść maksymalnie 10 tysięcy widzów. Sezon piłkarskiej Premier League kończy się 23 maja.

Plan przedstawiony w poniedziałek przez premiera Borisa Johnsona przewiduje powrót widzów na imprezy sportowe do jednej czwartej pojemności stadionów, ale nie więcej niż 10 000 osób.

W przypadku zawodów sportowych pod dachem można byłoby zapełnić trybuny w połowie, lecz bez przekraczania liczby 1000 osób.

Inne kraje europejskie z silnymi ligami piłkarskimi, m.in. Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy, nie ogłosiły jeszcze planów powrotu kibiców na stadiony.

W poniedziałek angielska ekstraklasa poinformowała, że w trzecim tygodniu z rzędu testy na obecność COVID-19 w klubach Premier League dały tylko dwa pozytywne wyniki. Tym razem, w okresie od 15 do 21 lutego, przebadano 2633 piłkarzy i pracowników klubów.

Reklama

Dane z lutego oznaczają znaczny spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem, czyli od czasu, gdy z powodu rosnącej liczby infekcji wrócono do ogólnokrajowej blokady w Wielkiej Brytanii.

bia/ pp/Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL