• 5 .Everton (14 pkt.)
  • 6 .Brighton & Hove Albion FC (14 pkt.)
  • 7 .Brentford FC (12 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (12 pkt.)

Premier League: Norwich City - Southampton FC 0-3 w 30. kolejce. Cały mecz Jana Bednarka

Southampton świetnie zaprezentował się po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. "Święci" pokonali Norwich 3-0, a cały mecz rozegrał Jan Bednarek.

N. Redmond 79'

Southampton był zdecydowanie lepszy. W pierwszej połowie jednak nie potrafił udokumentować swojej przewagi. Najlepszą sytuację, w 35. minucie, miał Danny Ings, ale trafił w poprzeczkę.

Napastnik "Świętych" zdobył jednak bramkę zaraz po przerwie. W 49. minucie popisał się technicznym uderzeniem z 16. metrów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Pięć minut później goście zdobyli drugą bramkę. Tym razem Ings miał asystę. Podawał do Stuarta Armstronga, który popisał się precyzyjnym uderzeniem i trafił do siatki.

Przy prowadzeniu dwoma golami Southampton oddał inicjatywę rywalom. Jan Bednarek kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki, blokując strzały rywali.

W 65. minucie piłkarze Norwich zdołali jednak sforsować obronę "Świętych". Do siatki trafił Mario Vrancić, ale był na spalonym i trafienie nie zostało uznane.

Southampton jednak odparł atak rywali i w 79. minucie ustalił wynik meczu. Bramkę zdobył Nathan Redmond.

Alex McCarthy
90′ Maximillian James Aarons
Yan Valery90′
80′ Emiliano Buendía
Stuart Armstrong  54′ 82′
62′ Todd Cantwell
Pierre Emil Hoejbjerg
Kenny McLean
Nathan Redmond  79′ 90′
62′ Tom Trybull
James Ward-Prowse
80′ Teemu Pukki
Daniel Ings  49′ 73′ 88′
89′ Josip Drmić
Michael Obafemi82′
Michael McGovern
Angus Gunn
80′ Ondrej Duda
Kevin Danso
62′ Onel Lázaro Hernández Mayea