• 6 .Brighton & Hove Albion FC (13 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Premier League: Norwich City - Liverpool FC 0-1. Mane ratuje "The Reds"

Liverpool długo nie mógł się wstrzelić, ale w końcu podopiecznym Juergena Kloppa udało się zdobyć bramkę. Dzięki trafieniu Sadio Mane w drugiej połowie "The Reds" pokonali na wyjeździe Norwich 1-0 i pozostali jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Piłkarze Liverpoolu nadal nie przegrali ani jednego spotkania w Premier League i pewnie zmierzają po wygranie mistrzostwa ligi. Kolejnym przystankiem był wyjazd do Norwich, lecz starcie z ostatnią drużyną w tabeli, teoretycznie nie powinno im sprawić problemów.

Boiskowa rzeczywistość nie była jednak aż tak optymistyczna. W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły wielkiego widowiska. Optycznie przeważał Liverpool, jednak pierwszą naprawdę groźną okazję stworzyli sobie piłkarze gospodarzy. W 35. minucie Lukas Rupp otrzymał dobre podanie z głębi boiska i zagrał w kierunku Teemu Pukkiego. Uprzedził go jednak Alisson Becker i wybił futbolówkę.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy

W pierwszej części gry podopieczni Juergena Kloppa oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę. Na szczęście dla kibiców "The Reds" zaczęli grać o wiele lepiej w drugiej połowie. Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłał Naby Keita.

Gwinejczyk najpierw oddał dobry strzał z dystansu, który zmusił do interwencji Tima Krula, a po chwili był bliski dobicia piłki do bramki. Mohamed Salah wpadł w pole karne uderzył futbolówkę z bliskiej odległości. Bramkarz Norwich zdołał ją sparować, lecz trafiła ona pod nogi Keity. Gracz Liverpoolu popchnął ją w kierunku bramki, ale drugą dobrą interwencją popisał się Holender.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu, piłkarze kazali poczekać kibicom do 78. minuty. Jordan Henderson pewnie zagrał piłkę z głębi boiska. Ta trafiła do Sadio Mane, który pewnie ją opanował, a po chwili płaskim strzałem umieścił w siatce. Podopieczni Kloppa mogli szybko dołożyć kolejne trafienie. Roberto Firmino otrzymał perfekcyjne podanie i spudłował z najbliższej odległości.

Był to 100. gol Mane w Premier League.

Niewykorzystana okazja mogła się bardzo szybko zemścić. Gospodarze wyprowadzili atak, który strzałem zza pola karnego skończył Pukki. Futbolówka nie była jednak uderzona wystarczająco mocno, a w dodatku trafiła wprost w bramkarza Liverpoolu.

Trent Alexander-Arnold
27′ Sam Byram
Joe Gomez
41′ Grant Hanley
Naby Deco Keita83′ 84′
83′ Lukas Rupp
Georginio Wijnaldum60′
84′ Alexander Banor Tettey
Dejan Lovren
27′ Jamal Lewis
Tavares Fabinho60′
83′ Emiliano Buendía