• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Premier League: Norwich City - Chelsea Londyn 2-3

Norwich City przegrało u siebie 2-3 z Chelsea FC w meczu 3. kolejki Premier League. Po emocjonującym meczu „The Blues” odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą Franka Lamparda.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Szalony początek miało spotkanie w Norwich. Gospodarze stracili bramkę już w 3. minucie, gdy precyzyjnym strzałem popisał się 21-letni napastnik Chelsea Tammy Abraham. Minęły kolejne trzy minuty, a na tablicy wyników pojawił się wynik 1-1. To gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję, wymieniając kilka podań "z klepki". Celnym strzałem zwieńczył ją Todd Cantwell.

W 17. minucie "The Blues" objęli prowadzenie po raz drugi. Tym razem w roli głównej wystąpił kolejny młodzian z Chelsea, Mason Mount. 20-latek wykorzystał dobre podanie Christiana Pulisicia i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Norwich ponownie odrobiło straty i to jeszcze przed przerwą. Do bramki rywala trafił Teemu Pukki, strzelając już piątego gola w trzecim meczu w Premier League!

W drugiej połowie piłkarze Franka Lamparda objęli prowadzenie po raz trzeci. Mateo Kovaczić posłał prostopadłe podanie do Abrahama, który w pełnym biegu minął obrońcę i mocno uderzył sprzed pola karnego. Płasko bita piłka zaskoczyła bramkarza gospodarzy!

Piłkarze beniaminka ponownie rzucili się do ataku, ale przed końcem spotkania piłka raz jeszcze wpadła do ich bramki. Tym razem sędzia Martin Atkinson dopatrzył się jednak faulu na bramkarzu i po analizie VAR nie uznał gola.

W trzeciej kolejce Chelsea udało się w końcu odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, choć nie przyszło jej ono łatwo. "The Blues" mają na koncie cztery punkty i o jedno "oczko" wyprzedzają swoich dzisiejszych rywali.

Norwich City - Chelsea FC 2-3 (2-2)

Bramki: 0-1 Abraham (3.), 1-1 Cantwell (6.), 1-2 Mount (17.), 2-2 Pukki (30.), 2-3 Abraham (69.).

Christian Pulisic84′
 6′ Todd Cantwell
Mason Mount  17′ 90′
81′ Moritz Leitner
Ross Barkley
43′ 81′ Marco Stiepermann