• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Premier League: Newcastle United - Manchester City 2-2. Remis po dwóch efektownych golach

Manchester City zremisował z niżej notowanym Newcastle 2-2 i bardzo utrudnił sobie sytuację w tabeli. Podopieczni Josepa Guardioli tracą bowiem osiem punktów do pierwszego Liverpoolu, który jeszcze nie rozegrał meczu w 14. kolejce Premier League.

Manchester City potrzebował zwycięstwa, aby nie stracić kontaktu z Liverpoolem. Podopieczni Josepa Guardioli zremisowali ostatni mecz z Szachtarem i liczyli na wgraną w ligowym starciu z Newcastle.

Popularni "Obywatele" szybko zdobyli optyczną przewagę i pierwsi trafili do bramki. W 22. minucie Raheem Sterling rozegrał dwójkową akcję z Dawidem Silvą, po której reprezentant Anglii strzałem po ziemi pokonał bramkarza Newcastle.

Gospodarze nie dali się zepchnąć do defensywy i już po niespełna trzech minutach doprowadzili do wyrównania. Miguel Almiron wbiegł w pole karne i zgrał do Jetro Willemsa. Holender bez zawahania oddał strzał i piłka zatrzepotała się w siatce.

W drugiej połowie podopieczni Guardioli przeważali, jednak w grze obu ekip brakowało skuteczności. Piłkarze obudzili się dopiero pod koniec spotkania. W 82. minucie Kevin De Bruyne przejął piłkę po wybiciu jednego z defensorów gospodarzy i oddał mocny strzał z dystansu. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Podobnie jak w pierwszej części gry, tak i pod koniec spotkania, "Sroki" bardzo szybko doprowadziły do wyrównania. Christian Atsu krótko rozegrał rzut wolny i podał do Jonjo Shelvey’ego. Pomocnik Newcastle nabiegł na piłkę i uderzył z dystansu, nie dając szans na interwencję Edersonowi.

Goście mogli doprowadzić do prowadzeniu tuż przed zakończeniem spotkania. Martin Dubravka pewnie interweniował jednak przy strzale Sterlinga z bliskiej odległości.

Premier League - tabela, wyniki, strzelcy

14. kolejka Anglia - Premier League
2019-11-30 13:30 | Stadion: St. James' Park | Widzów: 49937 | Arbiter: C. Kavanagh
Kyle Walker
73′ Javier Manquillo Gaitán
Kevin De Bruyne  82′
 25′ Jetro Willems
. Fernandinho53′
Miguel Ángel Almirón Rejala
Ilkay Guendogan24′
Isaac Hayden
David Silva70′
80′ Allan Saint-Maximin
Riyad Mahrez69′
 88′ Jonjo Shelvey
Gabriel Jesus84′
69′ Joelinton Cassio Apolinário de Lira