Reklama

Reklama

Premier League. Neville: Stones może być nowym Pique

"John Stones, może być kolejnym Gerardem Pique" - stwierdził Gary Neville podczas programu "Monday Night Football".

John Stones przeszedł do Manchesteru City z Evertonu za niebotyczną, jak na obrońcę, kwotę 47,5 mln funtów. Jego nowym trenerem będzie Pep Guardiola i zdaniem Neville'a to właśnie pod jego okiem Stones ma szanse osiągnąć poziom prezentowany przez hiszpańskiego obrońcę. 

"Przez ostatnie pół roku krytykowano Stonesa jak gra, czego nie powinien robić. A on dobrze ściąga na siebie obrońców i wyprowadza piłkę do pomocników" - twierdzi były reprezentant Anglii.

"Styl jego gry przypomina mi jak siedem, osiem lat temu, Pique rozpoczynał swoją przygodę w Barcelonie pod okiem Guardioli" - uważa. Jego zdaniem Hiszpan stworzył ze środkowego obrońcy "piłkarskiego potwora". Gdy Pique grał w "Czerwonych Diabłach" nie wyglądał na środkowego obrońcę. Pod okiem Guardioli jego umiejętności wzrosły, nabrał doświadczenia i tężyzny fizycznej. Jego zdaniem, tak samo będzie ze Stonesem. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama